We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Enerjisa’nın sürdürülebilir turizm projesine uluslararası ödül

Enerjisa’nın sürdürülebilir turizm projesine uluslararası ödül

GM Haber Merkezi

Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri sektörleri şirketi Enerjisa Enerji, her yıl uluslararası platformda yaratıcı ve ilham verici projelerinin değerlendirildiği Muse Creative Awards’da, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” dalında Altın ve Gümüş ödüllerini kazandı. 

Enerjisa Enerji, çeşitli alan ve disiplinlerde 450’den fazla kategoriyle, 23 farklı ülkeden 3 bin 942 katılımcının başvurduğu Muse Creative Awards’da, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” dalında ‘SENTRUM’ ile ‘Enerjimi Koruyorum’ projeleri Altın ve Gümüş ödüllerinin sahibi oldu. Sürdürülebilir Enerji Temelli Turizm Uygulama Merkezi (SENTRUM) projesi ile bir yeşil destinasyon modeli oluşturan Enerjisa Enerji; seçilen destinasyonu dönüştürmek, sürdürülebilir turizmi teşvik etmek ve yerel ekonomik kalkınmayı desteklemeyi amaçlıyor.

“İKİ ÖNEMLİ PROJEMİZİN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMESİNDEN BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ” 

Enerjisa Enerji olarak daha iyi bir gelecek için sorumluluk aldıklarının altını çizen Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu, sürdürülebilir projelerinin etkisini artırarak devam ettirdiklerini belirtti. Taşcıoğlu, “Bu noktada geleceğimiz olan çocukları ve tüm toplumu enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirdiğimiz, öte yandan sürdürülebilir turizm uygulamaları ile yeşil destinasyon modelini yaygınlaştırdığımız iki önemli projemizin uluslararası alanda ödüle layık görülmesinden büyük gurur duyuyoruz. Çocuklarda enerji tasarrufu bilinci oluşturmak amacıyla 2010 yılında başlattığımız ‘Enerjimi Koruyorum’ projemiz ile bugüne kadar 15 ilde 300 binden fazla çocuğa ulaştık. Takip ettiğimiz global trendler ışığında kullanıcıların davranışlarını değiştirmenin ve ikna etme konusunda ‘oyunlaştırma’nın da gücüne inanarak projenin mobil uygulamasını çocuklarla buluşturduk. Sürdürülebilir turizm alanında Türkiye’ye örnek olma hedefiyle yola çıktığımız ‘SENTRUM’ projemiz ile sürdürülebilirlik odağındaki enerji verimliliği, karbon salımının azaltılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi gibi önemli kazanımları hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz