We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ersin Yazıcı: “Dünyadaki turizm payımız büyüyecek”

Ersin Yazıcı: “Dünyadaki turizm payımız büyüyecek”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nde şöyle konuştu:

“TÜRSAB Turizm Kongresi için Antalya’ya hoş geldiniz. Türk turizmi ve ekonomisine büyük katkılar sunan TÜRSAB ve diğer paydaşlara teşekkür ediyoruz. Bu kongreden ve burada yapılan görüşmelerden sonra Türk turizmi el ele gönül gönüle daha yukarılara çıkacaktır.

Yaşadığımız olumsuzlukta sağlığın ne kadar önemli olduğunu görsek de hayat devam ediyor. Süreç içinde sektöre elimizden gelen yardımı göstermeye gayret ettik. Sektörün önünü tıkamamak adına elimizdeki tüm inisiyatifleri kullanmaya çalıştık. Tüm dünya iki yıldır pandemi savaşının içinde. Bu süreçte Antalyamızın bu sınavı başarı ile geçtiğine inanıyorum.

Güvenli Turizm Sertifikası ile başlayan süreçte Antalya Ağustos’tan Kasım ayına kadar turizmdeki güvenliği pandemi koşullarında nasıl hizmet verileceğini gösterdi. Bu sene 9 milyona varan misafirimiz olmuşsa bunu geçen yıl ki başarımıza ve sizlerin göstermiş olduğu başarıya bağlıyorum.

Önümüze bakıp yolumuza devam edeceğiz. Mazideki güçlükler anı olarak kalacak ama ders aldığımız anılar olacak. Büyük bir milletin çocuklarıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin fertleriyiz. Dolayısı ile bu kutlu yolculukta tabi ki turizm sektörünün içinde bulunan sizler üzerinize düşen sorumluluğu omuzlayıp ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız.

Başta Antalya olmak üzere turizmdeki payımızı her geçen gün daha yukarılara taşıyacağız. Benim buna inancım tam. Ben Türk müteşebbüsünün aklına fikrine bilgisine tecrübesine güveniyorum. Hep birlikte Türk turizminin dünyadan aldığı payı büyüterek yolumuza devam edeceğiz.”

Yorum Yaz