We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Gulyamova: Antalya’ya Özbekistan pazarından büyük talep

Gulyamova: Antalya’ya Özbekistan pazarından büyük talep

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

“Antalya tarihinde bir ilk: Antalya’ya 100 binin üzerinde Özbek turist gelecek”

GM DERGİ -SABRİYE ÇAY

Turizmin başkenti Antalya’nın Özbek pazarında tarihinde bir ilk yaşanabileceğini ve bu yıl 100 binin üzerinde Özbek turisti ağırlayabileceğini ifade eden Özbekistan acentesi Malva Tour’un sahibi Zarina Gulyamova Özbek pazarındaki hızlı ivmenin detaylarını GM Turizm ve Yönetim Dergisi’ne açıkladı.

UÇUŞLAR KAPASİTEYİ ARTIRDI

Özbek pazarı ve 2022 sezonuna dair en güncel durum hakkında Zarina Gulyamova kapasite artışlarını olduğunu belirterek yükseliş hakkında “Biz uzun yıllardır Türkiye ile çalışmaktayız. Özellikle Antalya Bölgesine turist getiren bir acenteyiz. Bu yıl Özbekistan pazarında büyük bir sıçrama yaşanıyor. Hem direk uçuşlar hem de İstanbul aktarmalı THY uçuşları ve Özbek hava yollarının uçuşlarıyla ciddi bir kapasite artışı görülmekte.” Dedi.

YÜZDE 40 ARTIŞ OLACAK

Mayıs ayından itibaren talepler hızla yükselişe geçtiğini vurgulayan Gulyamova, “Taleplerde geçen seneye oranla yüzde 40 atış beklentisi var. Bu zamana kadar Antalya bölgesine 100 bin Özbek turist gelmemişti. Antalya için tarihte bir ilk Özbek turistlerde yaşanabilir. Bu yıl Antalya Özbek pazarında 100 bin sayısını da geçecektir.

Yorum Yaz