We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel HAKAN TÜTÜNCÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

HAKAN TÜTÜNCÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

GM Haber Merkezi

Antalya’nın AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü oldu. Antalya’nın yakından tanıdığı Tütüncü, geçtiğimiz dönem Kepez Belediyesi Başkanlığı görevini yapıyordu. Adaylık açıklamasının ardından Tütüncü’nün ATF23 Başkanlar Sahnesi’nde Antalya ve turizmle ilgili görüşleri hatırlandı. Tütüncü, Antalya’nın turizmde yarattığı fırsatlara ve otellerin hizmet ayrıcalığına dikkat çekmişti.

Hakan Tütüncü Ak Parti’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı’nın (ATF) Başkanlar Sahnesi’nde dönemin Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü turizmle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Kesinleşen adaylıktan sonra Tütüncü’nün ATF23’te söyledikleri tekrar hatırlandı.

MARKA DEĞERİNE DEĞER KATMALIYIZ

Antalya’nın Türkiye’deki turizm destinasyonları arasında önemli bir yere sahip olduğunun altını çizerek, “Antalya dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Çok farklı bir serüvenden geçerek bugünlere geldi Antalya. Ayrıca Antalya’nın dünyada marka yönünü çok daha güçlendirmek istiyoruz. Bizlerin yerel yönetimler olarak Antalya markasına çok ciddi değer katacak adımlar atmamız lazım diye düşünüyorum. Hepimizin böylesi önemli bir sorumluluğu var.“ dedi.

“DOĞAL GÜZELLİKLER ANLAMINDA BAMBAŞKA BİR MERKEZ”

Antalya’nın hem doğal güzellikleri hem de kültürel miras anlamında çok zengin bir turizm merkezi olduğunu belirten Tütüncü şunları söyledi:

“Doğal güzellikler anlamında bambaşka bir merkez. Şimdi yeni dünyanın eşiğindeyiz, Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılına giriyoruz. Dünyanın günümüzde önümüzde bulundurduğu bir takım fırsatlar var. Dolayısıyla biz Antalyamızı binlerce yıllık medeniyet tarihinden süzülüp gelmiş o mirası, doğal güzellikleri en güzel şekilde öne çıkmış bir turizm merkezi olarak hayal etmeliyiz. Antalya’ya tatile gelen bir aile, deniz, kum, güneş istirahatindedir. Dünyanın en güzel yerinde tatil yapmış olurlar ve gerçekten dünyanın en güzel servislerinden birini alırlar bulundukları otelde. Mesela Antalya’da otel tatiline gelenlerin akşam üzeri Side tiyatrosunda kültürel bir ortamda da bulunabilme gibi fırsatları var. Ne kadar heyecan verici bir tatil bu. Aslında burada kendi medeniyet değerlerimize vurgu yapıyoruz, miraslarımızı ön plana çıkarıyoruz. Bunlarla birlikte turistlere rafine zevkler üretiyoruz. Nice ilklerin yaşandığı bir coğrafya üzerinde bulunuyoruz. Bu fırsatlarımızı ön plana çıkarıp, bunlarından üzerinden yeni bir turizm bakış açısı geliştirmemiz gerektiği kanaatindeyim.”

 

Yorum Yaz