We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Hellootel’den swifte çözüm

Hellootel’den swifte çözüm

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Hellootel, Rusya – Ukrayna savaş ile başlayan yaptırımların neticesinde Rusya ile var olan turist trafiğinin ödeme sistemlerindeki ambargolardan dolayı sekteye uğramaması adına hızlı bir çözüm sunuyor. Bu doğrultuda rezervasyonlar için sundukları çözüme dair Hellootel Satış ve Kontrat Müdürü Şahinder Saykolu’ya sözü bırakıyoruz..

Hello Hotel Tuırbo Marketing nedir ?
2017 yılından itibaren 15 BDT ülkesinde zincir acenteciler de dahil 20 bin acenteci ile konaklama sektörünü bir araya getiren bir marketing sistemidir Hellootel. Amacımız 12 ay turizm için otellerimizin pazarlama faaliyetlerine yeni çözümler sunarak markalaşmalarına destek vermek. Hedefimiz bu yöntem ile de acenteci ile otelci arasındaki iş birliğini geliştirmek.
Bugün sistemimiz içinde yer alan konulardan biri olan ‘Online Rezervasyon’ konusuna değinmek istiyorum. Online rezervasyonumuzu kurmamızın sebebi kış aylarında açık olan tesislerimizi desteklemektir.
Fakat, 20 gündür yaşadığımız karmaşadan dolayı bu kanalımızla hem otelci hem de acenteci dostlarımızın taleplerine bir nebze de olsa destek olabilmek adına, en önemlisi de en azından bu sıkıntılar bitene kadar ‘Online Sistemimizi ‘ devreye sokmaya karar verdik.
Şu anda alışılagelmiş olan sistem maalesef çöktü. Güven ve para sıkıntısı ortaya çıktı. Acenteciler işsiz kaldı. Oteller ile olan temasları kısıtlandı. Otellere rezervasyon yapamamaktalar.
TURİST NE ZAMAN ÖDEME YAPACAK, İŞTE YANITI
Biz sistem olarak bütün bu sıkıntılara önceden hazırlıklıyız, altyapımızı önceden kurmuştuk. Acenteci-otelci-turist arasındaki iletişimi kurarak hem güven ortamını hem de üç tarafın taleplerini giderebilir ve temas kurabilirler bu sayede.
Misafir şu an istediği gibi rezervasyon yapamıyor, istese de ödeme yapamıyor.
Turist buraya geldikten sonra mı otel bulup konaklayacak yoksa ülkesinde iken rezervasyonunu yaparak mı gelip burada otelde konaklayacak? Doğal olarak garantili olan yöntemi seçmek isteyecek. Tabi ki bunu bütçesi olan misafirler için konuşuyoruz.
Acenteci satış esnasında parasını alırken müşteri de otele ödemesi gereken parayı otele girişte ödeyecek. Bu da herkes için bir güven ortamı yaratacak.
Sezon normale dönenen kadar acenteci, otelci ve turist arasındaki iş birliği bu şekilde sağlanmış olacak.
Biz sistem olarak bu kriz döneminde eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Ambargo olmayan BDT ülkelerindeki uçaklar çok pahalı olacağından diğer ulaşım araçlarının da devreye girebileceğini düşünüyoruz.
SİSTEME KATILIM ÜCRETSİZ
Şu anda Ukrayna, Macaristan ve Romanya üzerinden direk otobüs seferleri koymaya başladılar. Biz demiyoruz ki 10 milyon kişi gelecek. Ama gelebilecek olan 1.5 – 2 milyon kişiye de bir an önce rezervasyon yapabilme olanağı oluşturarak fayda üretmeliyiz.
Açık olan otellere rezervasyon akışının devam edebilmesi karşılıklı güven ortamını yaratacaktır. Hellootel ‘online rezervasyon ‘ ile kapıda ödeme seçeneği sunarak maksimum fayda üretmek istiyoruz. Problemlere çözüm olabilmek adına sistemimiz tüm otellere açıktır, kendileri ücretsiz olarak katılım gösterebilirler.

Yorum Yaz