24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

İlk Belgeyi Sueno Hotels Aldı!

İlk Belgeyi Sueno Hotels Aldı!

Turizm sektöründe “Sağlık Turizmi Belgelendirme” programı kapsamında ilk belge Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından verildi.

 

“Sağlıklı Turizm Belgelendirme” programı doğrultusunda ilk belge verildi. Belge; iç turizmden yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş yelpazede alınması önerilen tedbirleri içeriyor. TSE denetçileri, başvuru üzerine ilk belgelendirmeyi yaptı. İlk belgeyi Antalya’da bulunan Sueno Hotels Golf Deluxe Belek aldı.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmde “normalleşme” kapsamında otellerde alınması planlanan önlemleri içeren “Sağlıklı Belgelendirme Programı”nı başlattı. Zorunlu olmayan belgelendirme sürecini başlatmak isteyen işletmeler, ilgili bakanlığın yetkilendirdiği ulusal ya da uluslararası belgelendirme kuruluşlarına başvuruyor. Kuruluşun gönderdiği denetçi; konaklama ve yeme-içme tesislerini ayrı ayrı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlara göre denetliyor.

 

İlk belge TSE’den

TSE, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sağlıklı Turizm Belgelendirmesi yapmak için yetkilendirilen kurumlar arasında bulunuyor. Antalya Serik’deki Sueno Hotels Golf Deluxe Belek’in başvurusu üzerine ilk belge verildi. İlk belgelendirme turizmin başkenti Antalya’da gerçekleşmiş oldu.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER