We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ: 3 MİLYON İNGİLİZ TURİSTİN TÜRKİYE’YE GELMESİNİ BEKLİYORUZ

İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ: 3 MİLYON İNGİLİZ TURİSTİN TÜRKİYE’YE GELMESİNİ BEKLİYORUZ

GM Haber Merkezi

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, bu yıl Türkiye’ye 3 milyon İngiliz turistin gelmesini beklediklerini bildirdi.

İngiltere’den Türkiye’ye tatil rezervasyonları yüzde 84 arttı

Türkiye’ye gelen turist sayısında rekor artış

Çeşitli temas ve ziyaretler için Antalya’da bulunan İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Konuşmasının bir bölümünü Türkçe yapan Chilcott, Ankara Büyükelçisi olarak yaklaşık 4 aydır görev yaptığını belirtti.

İngiliz turistlerin Antalya’yı keşfetmeye başladığına işaret eden Chilcott, “Bu sene İngiltere’den gelen turistler rekor kıracak gibi. Çünkü çok hızlı bir geri dönüş söz konusu. Bu yüzden heyecanlıyız, 3 milyon İngiliz turistin Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz” dedi.

Chilcott, İngiliz turistlerin sadece doğa, güzellik ve iyi bir tatil yapmak için Antalya’ya gelmediğini, aynı zamanda güvenli bir şehir olduğu için tercih ettiklerini ifade etti. Büyükelçi Chilcott, kendilerinin de İngilizlerin tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri ve Türkiye’ye daha çok turistin gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

“ANTALYA ÇOK ÖNEMLİ BİR TURİZM DESTİNASYONU”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da Antalya’nın çok önemli bir tatil destinasyonu olduğunu, kendilerinin de birinci önceliklerinin gelen turistlerin güvenli ve huzur içinde tatil yapmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Gelen turistlerden çok memnun olduklarını belirten Karaloğlu, “Türkiye’ye 2016’dan sonra hızlı bir dönüş yapmaları bizi çok mutlu ediyor. İngilizler daha çok Ege sahillerine geliyorlardı, son yıllarda Antalya sahillerine de geliyorlar. Sanırım Antalya’yı tanıdıkça seviyorlar” ifadesini kullandı./ AA

 

Yorum Yaz