We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İŞTE ALMANLARIN 2015 TATİL TRENDLERİ

İŞTE ALMANLARIN 2015 TATİL TRENDLERİ

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

228566-michaela-raschke

Yapılan araştırmalar, Almanların 2015 yılında pahalı uzak mesafe destinasyonlara ve her şey dahil tatillere daha fazla yöneleceğini gösteriyor.
Reiseanalyse tarafından yapılan araştırmaya göre, 2015 yılı için Almanya pazarı sağlıklı bir resim çiziyor. Araştırmaya göre, finansal durumları konusunda iyimser olan Almanların yüzde 55’i kesinlikle tatile çıkacağını belirtiyor. Araştırmaya katılanların büyük bir çoğunluğu tatil için geçen yılkine yakın bir bütçe ayırdığını ifade ederken, yüzde 12’lik kesim bu yıl tatile daha fazla bütçe ayıracağını söylüyor.

2014 yılında Almanların yüzde 77’li bölümü en az bir tatile çıktı. 2 – 4 günlük kısa süreli seyahat sayısı ise 76 milyonu buldu. Yine 2014 yılında Almanların seyahatlerde harcadığı toplam paea miktarı 67 milyar Euro olurken, kişi başına ortalama harcama tutarı ise 958 Euro oldu. Tatilde ortalama geceleme sğresi ise 12,5 gün ile sabit kaldı.

2014 yılında 3 bin Euro ve üzeri uzak mesafe pahalı turlara olan ilgideki artış da devam etti. Buna göre, 2014 yılında 2.4 milyon uzak mesafe seyahatine çıkan Almanlar, 9.5 milyar Euro harcama yaptı. Bu seyahatlerde yapılan harcama tutarında ise yüzde 14’lük artış kaydedildi.

İspanya, Almanlar için en popüler tatil destinasyonu olmaya devam ediyor. Bunun yanında, Türkiye ve İtalya da Almanya’daki pazar payını arttırmaya devam ederken, Avusturya ve Fransa ziyaretlerinde düşüşler yaşanıyor.

GfK tarafından yapılan başka bir araştırmaya göre de, her şey tatil tatile olan ilgili bu yıl yüzde artmış durumda. Artışın nedeni ise, Euro’nun dolar karşısında değer kaybetmesi.

 

Yorum Yaz