We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İŞTE ALMANLARIN NİSAN AYI SATIŞLARI

İŞTE ALMANLARIN NİSAN AYI SATIŞLARI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

GfK’nin aylık seyahat acentesi araştırmasının sonuncusuna göre, Almanya pazarında yaz tatili rezervasyonları geçtiğimiz ay sabit kaldı.

header_Schleswig-Holstein_familie_am_strand_tash_jens_koenig_1280x1024

Bin 200 sehayat acentesiyle yapılan araştırmaya göre, 2015 yaz sezonu, gelir anlamında geçen yılın yaz sezonunun yüzde 5.8 önünde. Mayıs ve ekim ayları arasındaki dönem için gerçekleştirilen satışlar, geçen yıla göre yüzde 5.6 arttı. Ancak geçen yılki oranlar normalin oldukça altındaydı.

Tek tek aylar incelendiğinde ise, geçtiğimiz ay eylül – Ekim ayları için talep oldukça yüksekti. Şavuot tatilinin bu sene erkene alınması sebebiyle, özelllikle Güney Almanya bölgesi Mayıs ayında geçen seneye göre oldukça yüksek talep gördü. Yaz tatili ayı olan temmuz da yüzde 13.3’lük gelir artışı ile şimdiden yüksek büyüme gösteriyor.

Nisan ayında, 2015/2016 kış sezonu için erken rezervasyonlarda da artış yaşandı ve önümüzdeki kış sezonu şimdiden iki haneli büyüme rakamlarına ulaştı.

Önümüzdeki kış sezonunun aksine, geçen yılın kış sezonu düşük geç satışlarla kapandı. Geçtiğimiz ay, son dakika rezervasyonlarında yüzde 23’lük bir düşüş gerçekleşti ve sezon yüzde 1.8 gibi düşük bir yükselişle kapandı.

Bilgi teknolojileri şirketi TATS tarafından, büyük çoğunluğu iş seyahati acenteleri olan 2400 acente ile yapılan aylık araştırmanın sonuçları da GfK’nın rakamlarını destekler nitelikte: Nisan ayı satış gelirlerinde yüzde 82lik bir kayıp yaşandı. Ancak bu kayıp, Paskalya tatili satışlarının mart ayına kaymasından kaynaklanıyor. Ekim ayına kadar olan satış gelirleri, geçen ay yüzde 4’lük artış göstererek sene başından beri toplam artışı yüzde 2.3’e çıkardı.

Yorum Yaz