İşte KKTC Otellerinin Nisan Ayı Dolulukları Ve İstatistikleri

Güncel 16 Mayıs, 09:14'de eklendi

İşte KKTC Otellerinin Nisan Ayı Dolulukları Ve İstatistikleri

KITOB KKTC’nin Nisan 2019 ayına ilişkin doluluk verilerini açıkladı.

5 yıldızlı büyük tesislerin dolulukları Nisan 2019 ayında %60 oranında olmuştur.Geçen Mart 2019 ayına göre %7 oranında bir artış gerçekleşmiştir. Geçen Nisan 2018 yılına göre %20 oranında bir düşmüştür.

Küçük otellerin Nisan 2019 ayında doluluk oranı %42 olmuştur.  Geçen Mart 2019 ayına göre %7 oranında bir artış yaşanmıştır.Geçen Nisan 2018 yılına göre %14 oranında bir düşüş olmuştur.

Tüm Otellerin Nisan 2019 ayında doluluk oranı ortalaması ise %51 olmuştur.

Geçen Mart 2019 ayına göre %8 oranında bir yükseliş görülmüştür.

Geçen Nisan 2018 yılına göre %18 oranında bir aşağı ivme hareketi görülmüştür.

 

Tablo: KITOB Üyesi Otellerin Bir yıl karşılaştırmalı NİSAN 2019 Doluluk Oranı % olarak.

Nisan 2019 Graph

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KKTC Turizmine 12 Taksit Müjdesi

KKTC Turizmine 12 Taksit Müjdesi

Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a giden turist sayısını 2 milyona çıkarmak için turizmciler harekete geçti.

Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a giden turist sayısını 800 binden 2 milyona çıkarmak için turizmciler harekete geçti. TÜRSAB’ın girişimiyle tatilcilere KKTC turlarında kredi kartına 12 taksit imkanı sunulacak.

Posta’dan Gülten Uğurlu’nun haberine göre, KKTC’yi ülke olarak resmen tanıyan tek ülke Türkiye. Yani ambargo var, ülkelerarası ticaret yapamıyor. Ülkenin en önemli ekonomisi turizm ve eğitim. 2018 yılında Türkiye’de  toparlanmaya başlayan turizm sektörü, 2019’da da iyi bir sezon geçirmeye hazırlanıyor.

Hedefimiz “2 milyon turist”

Bu iyileşmeden KKTC’nin de faydalanması ve turizmde sıçrama yapması için geçtiğimiz günlerde turist trafiğini artırmayı amaçlayan bir işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Kuzey Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) arasında imzalandı. İmza töreninde konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Türkiye’den KKTC’ye gelen 800 bin turist sayısını 2 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kredi Kartına 12 taksit

Firuz Bağlıkaya, Türkiye’deki KKTC tur paketi satışlarında, ‘kredi kartına 12 taksit’ için girişimde bulunduklarını dile getirdi. Bağlıkaya, “Yeni sloganımız ‘Türkiye’de Kıbrıs’ı görmeyen kalmasın. Bunun için de çalışmalar yapıyoruz. KKTC tur paketi satışlarında kredi kartına taksit sayılarında 6-9 taksit uygulayanlar mevcut. Bunun standart ve 12 taksit olması için yaptığımız görüşmelerimiz yakında netlik kazanacaktır.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.