We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İtalya’dan Türkiye’ye Büyük Sıçrama

İtalya’dan Türkiye’ye Büyük Sıçrama

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

İtalya’dan Türkiye’ye Büyük Sıçrama  

İtalyan turistler 2019 sezonunda tekrar Türkiye’ye dönme kararı aldılar.

italya

 

2015’te başlayan düşüşe karşın bu yıl yapılan tahminlerde İtalyanların dördüncü tercihi Türkiye oldu.

Ülkedeki etkin dijital turizm platformu momondo.it acentalar arası yaptığı araştırmada İtalyanların 2019’da ilk tercihlerinin Martinik Adası olduğunu belirledi.

Guadeloupe Adası ikinci ve Ürdün üçüncü sırayı aldı. Türkiye ise geçen yıllara oranla yüzde 171’lik bir artış ön tahminiyle dördüncü sırada gösterildi. Listede Porto Riko beşinci, Yeni Zelanda altıncı, Mısır yedinci, Nepal sekizinci, Fas dokuzuncu ve İsrail onuncu sırayı işgal etti.

momondo. it’in sorumlusu Cristina Oliosi “Bu yıl tropikal ülkelerle tarihi zengin ülkeler İtalyanlarca revaçta. Birkaç yıl sonra Türkiye’nin tekrar listeye girmesi de sevindirici” açıklamasını yaptı.

 

 

Avrupalı Tatilciler Sanal Asistan Tercih Ediyor

Tatil deneyimini daha iyi yaşamak isteyen kişilerin sanal asistan tercihleri gün geçtikçe artış gösteriyor.

Özellikle Avrupalı tatilcilerin hedefinde kişiselleştirilmiş tatil deneyimi sunan özel asistan hizmeti sunan oteller bulunuyor.

Otelden Çok Müşteri Yorumları Etkili Olacak

Turizm fütüristleri, gelecek 10 yıl rezervasyon tercihlerinde tesislerden çok misafir deneyiminin ön planda olacağını dile getiriyorlar. B1 Turizm Teknolojileri Müdürü Bahadır Çakar ise ülkemizdeki tesislerin bu açığı icibot sayesinde aşabileceklerine vurgu yaptı. Çakar, “ Ülkemizde henüz kişiselleştirilmiş tatil anlayışı yerleşmedi. Ancak otellerin kendilerini bu yönde geliştirmeleri gerekiyor. Bunun nedeni ise hep hedeflediğimiz yabancı turistlerin artık sanal asistanları sıklıkla kullanmaya başlamasıdır. İcibot sayesinde tesisler kendilerindeki bu açığı kapatabilir ve gelecek için olumlu adımlar atmış olurlar” dedi.

Yorum Yaz