We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Ömer Tosun: “Kapadokya’nın Jeotermal Potansiyelini Ortaya Çıkaracağız”

Ömer Tosun: “Kapadokya’nın Jeotermal Potansiyelini Ortaya Çıkaracağız”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Ömer Tosun: “Kapadokya’nın Jeotermal Potansiyelini Ortaya Çıkaracağız”

Museum Hotel’in Kurucusu Ömer Tosun, Kapadokya’nın jeotermal potansiyeline geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını anlattı. Bu alana 50 milyon dolar yatırım yapacaklarını duyurdu.

Ömer Tosun

Tosun, önümüzdeki yıllarda Kapadokya’nın, turizm sektörüne katkısının artacağını söyleyerek geliştirecekleri üç termal otel konseptinin detaylarını paylaştı.

Amacımız, Kapadokya’nın bilinmeyen jeotermal potansiyellerini gün yüzüne çıkartmak diyen Tosun,  hali hazırda 40 dereceden 110 dereceye kadar farklı sıcaklıklara ulaşıyoruz, dedi. Bunların geliştirilmesiyle birlikte, jeotermal enerji santrali, lüks termal sağlık otelleri ve seracılık alanlarında yatırım yapmayı planlıyoruz. Termal sağlık turizmi projemizin planlama süreci sürüyor. Bir aksilik olmazsa en geç 2020 yılında faaliyete geçirmeyi umuyoruz. 165 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilecek proje için yaklaşık 50 milyon dolar yatırım yapacağız” ifadelerini kullandı.

Tosun, ülkemizdeki termal turizm mantığı ile dünyada uygulanan termal sağlık turizm mantığı arasında ciddi bir uçurum olduğunu da sözlerine ekledi.  “Önemli bir turizm merkezi olan Kapadokya’da termal turizmin özel bir konseptle birleştirilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Kapadokya’ya termal turizmi de kazandırdığımızda, bölge çok daha hızlı bir turizm ivmesi yakalayacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapadokya’ya Gelen Turist Sayısında Yüzde 71 Artış

Kapadokya’ya Gelen Turist Sayısında Yüzde 71 Artış

Türkiye’de doğa ve tarihin birleştiği bölgelerden Kapadokya, haziran ayında 428 bin 230 yerli ve yabancı turist ağırladı.

Nevşehir Valiliği’nin açıklamasına göre, Kapadokya’daki tarihi ve turistik merkezleri Haziran ayında 428 bin 230 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Geçen yıl Haziran ayına göre yüzde 71 artış oldu.  Göreme Açık Hava Müzesi turistlerin yine ilgi odağı yine oldu. Müzeyi 144 bin 556 turist ziyaret etti. Hacı Bektaş Veli Müzesi 99 bin 705, Kaymaklı yeraltı şehri 66 bin 127 yerli ve yabancı turist ağırladı.

 

Yorum Yaz