We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ONLAR HAVALİMANINDA YAŞIYORLAR

ONLAR HAVALİMANINDA YAŞIYORLAR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

28 yıldır evli olan Smith çifti, finansal bir kriz sonrası evlerini kaybedince Londra’nın Heathrow Havalimanı’nda yaşamaya başladı.

HAVALİMANI

28 yıldır evli olan Katrina Smith ve Alan Lane çifti, yaşadıkları finansal kriz sonrası evlerini kaybedince Londra’nın Heathrow Havalimanı’nda yaşamaya başladı.

Çift, her gece havalimanının başka bir terminalinde sabahladıklarını ve görünüşlerine ellerinden geldiğince özen gösterdikleri için dikkat çekmediklerini söyledi. Çamaşır yıkamaları gerektiğinde havalimanının yakınlarındaki bir motelde oda tuttuklarını söyleyen çift, otel parası ödedikleri günlerde yemek yiyemediğini söylüyor.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre 62 yaşındaki Katrina Smith’in hayatı boyunca çocuk bakıcılığı yaptığı ancak yaşlandığı için artık iş bulamadığı belirtilirken, 71 yaşındaki Alan Lane’in de iletişim danışmanı olarak çalıştığı, ancak artık yeni iş alamadığı ortaya çıktı. Yaşlı çidt, Lane’in aylık 1400 sterlinlik emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyor ancak paranın büyük bir kısmı bankalara olan borçlara gidiyor.

Evlerini kaybettikleri için Heathrow’da yaşayan çiftin basında yer almasının ardından bir çok ailenin onları misafir etmeyi teklif ettiği ve yeni bir ev tutabilmeleri için internette bir yardım kampanyası başlatıldığı öğrenildi. ( HABERTÜRK)

Yorum Yaz