We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa GENEL Recep Yavuz: Antalya sezonu açtı

Recep Yavuz: Antalya sezonu açtı

GM Haber Merkezi

İki gündür Antalya semalarındaki hareketlilik dikkatinizi çekmiştir. İki günde 565 uçuşla 115 bin turist Antalya’ya geliyor. Paskalya, yortu tatillerinin sona ermesi ile başlayan bu hareketlilik yaz sezonuna adım atmanın ilk göstergesi . 11 Haziran cumartesi yaşanan yoğunluk bana 2019 yılını hatırlattı. Her 4 dakikada bir uçak Antalya’ya alçaldı.

Almanya’dan 68 uçuş, Rusya’dan 58 uçuş, Polonya’dan 42 , İngiltere’den 34 uçuş gerçekleşti. Çoğu Avrupa’dan olmak üzere 38 ülkeden turist geldi. İki günü birlikte alırsak sadece hafta sonu Rusya’dan 25 bin , Almanya’dan 28 bin tatilci sezonun bu en hesaplı dönemini değerlendirmek üzere tatile geliyor.

Pandemi henüz bitiyor, yasaklar yeni yeni kalkmaya başladı, Kuzeyde savaş devam ediyor. Yakıt fiyatları, yaptırımlar turizmin kimyasını değiştirmişken iki günde 115 bin kişinin gelmesi hem Türkiye , hem dünya turizmi için önemli bir gösterge. 2,5 yıldır bastırılmış tatil arzusu bir patlamaya doğru gidiyor. Ekonomisi pandemi ve savaştan etkilenmeyen tek bir ülke yok iken insanların şartlarını zorlayıp kendilerini başka dünyalara atmaları insanlara bir terapi olacak.

Yorum Yaz