We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Resort Kongresi 12. kez başladı

Resort Kongresi 12. kez başladı

GM Haber Merkezi

12. Uluslararası Resort Kongresi Aska Lara Resort & SPA’da başladı. Kongreye, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, TUROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, çeşitli STK başkanları ve temsilcileri katıldı.

Yağcı, “Türkiye 50 milyon, Antalya 13 milyon turisti aşacaktır”

Gün boyu sürecek olan kongrenin açılış konuşmalarını yapan AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Uluslararası Resort Kongresi 2011 yılından beri sektöre yön veriyordiğini belirterek, “Türkiye 2022 yılında 50 milyon, Antalya da 13 milyon turisti aşacaktır. Pandemiyle bizi sıkıntılı dönemler yaşadık. Bu süreçte yanımızda olan Kültür ve Turizm Bakanlığına, Cumhurbaşkanımıza ve tüm paydaşlara teşekkür ederiz. Türkiye geceleme sayılarında, bu yıl Akdeniz ülkelerinde 2019 rakamlarını aşan tek ülke olmuştur” dedi.

Böcek, “Turizmin geleceğine dair tüm konular ele alınacak”

12. Uluslararası Resort Kongresi’nde konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya 40 yılı aşkın süredir, 700 bin nitelikli yatak kapasitesi ile 13 milyon misafir ağırlayan önemli bir turizm destinasyonu olma özelliği taşıyor. Antalya için emek veren herkese teşekkür ederiz. Bugünkü kongre de turizmin geleceğine dair tüm konular ele alınacak. Turizmde değişim dünya ise birlikte gerçekleştirmektedir. Sürdürülebilirlik ve çevre konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz. Şehrimizin ülke turizmine katkısı kaçınılmaz” dedi.

Vali Yazıcı, “Antalya en önde koşmaya devam ediyor”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı şöyle konuştu: “12. Resort Turizm Kongresi’ne hoş geldiniz. Öncelikle bu kongreyi düzenleyen ve emek sarf eden AKTOB ailesine teşekkür etmek istiyorum. Turizmin başkenti Antalya’da turizmin geleceğinin konuşulması en doğal olanıdır.

Turizmin geleceğin noktasında Kültür ve Turizm Bakanımızın ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda Antalya en önde koşmaya devam ediyor. Turizmcilere huzurlarınızda dünyada en üst standartta hizmet sundukları için teşekkür etmek istiyorum. Dünyaya örnek olacak şekilde bakanımızın önderliğinde ortaya konan vizyon Türkiye turizminin Antalya’da nasıl yükseldiğini sizler sayesinde ortaya koymuş olduk.”

Çorabatır, “Vergi ertelemesi için cumhurbaşkanına gideceğiz”

TUROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, TUROFED olarak konaklama vergisinin ertelenmesini talep edeceklerini söyledi. Açılışta konuşan Çorabatır, “Konaklama vergisinin ertelenmesini talep edeceğiz. TUROFED olarak bunu cumhurbaşkanımıza önümüzdeki hafta sunacağız” dedi.
Turizm sektörünün maliyeti konusuna da dikkat çeken Çorabatır, “Pandemi ile birlikte kaybettiğimiz kalifiye elemanları kazanmak için çabalarımız artırmalıyız. Turizmde ki maliyetler de konuşulması gereken bir konu. Enerji öncelikli maliyetimiz haline geldi. Yiyecek-içecek alımlarında ülkemiz ve yurt dışındaki üretimleri takip ederek sezona kadar şimdiden tedariklerini sağlamalıyız.
“2019’un üzerine çıkacağımız söylendi. Bu sürpriz değil çünkü biz artık kriz yönetimini biliyoruz. Turizm artık lüks değil, gereklilik ama sürdürülebilirlik bu konuda önemli. Turizmde oyunun kuraları yeniden yazılıyor ve kimse bu rakamlarla rehavete kapılmamalı. Teknolojinin hızla geliştiği dönemde en hızlı hareket eden kazanıyor” dedi.

1 yorum

bonus di riferimento binance 20 Nisan 2024 - 02:20

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Cevapla

Yorum Yaz