We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rixos çocuk misafirlerine Oscar verecek

Rixos çocuk misafirlerine Oscar verecek

GM Haber Merkezi

1-31 Ağustos tarihleri arasında, Rixos Otel ve Act Yourself iş birliği ile gerçekleştirilen müzikal workshoplar, çocukların sanatla iç içe tatil geçirmesini sağlıyor. Otele aileleri ile birlikte tatile gelen 6-16 yaş arasındaki çocukların katılımı ve ünlü oyuncuların eğitmenliğinde gerçekleştirilen workshoplar, muhteşem bir Oscar Ödül Töreni ile final yapacak.

Act Yourself’in okul sonrası programı olan Summer Act & Art,Seda Yılmaz, Rixos Sungate ile 1-31 Ağustos tarihleri arasında 6-16 yaş arası çocuklara ünlü oyuncularla birlikte 1 hafta boyunca müzikal workshop eğitimleri devam ediyor. Haftanın sonunda ise düzenlenen Rixos Talented Oscar Award gala gecesi ile tüm genç sanatçılar kendilerini Hollywood yıldızları gibi hissedecek ve ödüllerine kavuşuyorlar. Program genç sanatçıların kendilerine daha fazla güven duymalarını sağlamalarını, konsantrasyonlarını geliştirmelerini ve gerçekten istediklerinde neler başarabilecekleri konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

OSCAR TÖRENİ DÜZENLENİP, ROL ALAN ÇOCUKLARA ÖDÜLLERİ VERİLECEK

Müzikalin eğitimleri ünlü oyuncular tarafından veriliyor. Batur: “Bu workshop eğitimlerini eğitim kadromuz var, onların zamanlamalarına uygun olarak haftalık gelip gidecekler. Bunların çoğu da ünlü isimler. Bizim şu an akademimizin başında Serdar Saatman var. Kendisi aynı zamanda İstanbul’da tiyatrosu olan, senarist ve yönetmen. Tiyatroya çok ciddi emek veren bir arkadaşımız. Buradaki bütün organizasyonu da o sağlayacak” dedi.

Görkemli bir törenle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Rixos Sungate Oscar ödülleri sahiplerine verilecek. Workshopa katılan bütün öğrencilere katılım sertifikası vereceklerini söyleyen Çiğdem Batur: “Oscar Töreni düzenleyeceğiz. Rixos Talented Oscars adında. Bu ödül töreninde müzikalimizde rol alan çocuklarımıza kendi isimleri ile özel olarak ödül vereceğiz. Onlar bu ödülü aldıklarında, sahneye çıktıklarında gerçekten bir şey başarmış olduklarını görecekler. Çünkü o sahnede, o performansı sergilemek gerçekten bir başarı. Daha sonra evlerine o ödülü götürdüklerinde ‘hayatımda aldığım ilk ödül’ diyebilecekleri bir anı olacak bu” diye konuştu.

TÜRK POTANSİYELİNİ FIRSATA ÇEVİRDİ

Ünlü oyuncu Çiğdem Batur tarafından Londra’da kurulan Act Yourself Academy’de, çocuklara oyuncu koçluğu veriliyor. Batur: “İngiltere genelinde 850 bin civarında Türk yaşıyor. Bu Türk potansiyeli içerisinde, bulundukları ortamdan kaynaklı olarak Türkçeyi doğru konuşamayan insanlar vardı. Bu nedenle de aslında biz ilk başta Türkçeyi daha doğru ve efektif kullanılabilmesi adına böyle bir adım attık” dedi ve daha sonrasında bunun beraberinde oyuncu koçluğunun geldiğini, filmlerde oynayacak olan çocuklara koçluk yapmaya başladıklarını söyledi. Batur: “Orada bulunan bir dil okulu ile ortaklaşa projeye imza attık. Sonrasında da bu akademiyi kurduk. Aslında her şey, peyder pey gelişerek ilerledi. Kısa bir sürede ilerledi.” dedi.

Yorum Yaz