We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUS TURİST SAYISI 6 MİLYONU BULACAK

RUS TURİST SAYISI 6 MİLYONU BULACAK

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rus turist sayısı 6 milyonu bulacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Soçi’de bir araya geldi.

Özellikle Suriye konusunda görüşmeler yapan Erdoğan ve Putin, yaptıkları ortak basın toplantısında turizme de değindi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Erdoğan ile ikili görüşmesi ve heyetler arası görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında turizmle ilgili şunları söyledi: “2019 yılında gerçekleştirilecek çapraz kültür ve turizm yılına hazırlığı da konuştuk. Geçen sene Türkiye’yi rekor düzeyde 4 milyon 700 bin Rus ziyaret etti. Rusya Türkiye’ye giden yabancı vatandaşlar arasında birinci sıraya yükseldi. Bu senenin ilk yarısında Rus turistlerin sayısı yüzde 40 arttı. Türk partnerlerimizle Rusların Türkiye’de tatili için konforlu ve güvenilir koşulları sağlamak için sıkı işbirliğine devam etmek istiyoruz.”

rusya

2019 YILINDA KARŞILIKLI ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında şöyle konuştu: “2019 yılında Türkiye’de ve Rusya’da karşılıklı olarak kültür ve turizm etkinliklerini gerçekleştireceğiz. Buna dair hazırlıklar devam ediyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Rus turistler ilk sırada yer alıyor. 4.7 milyonluk rekorumuzu, bu yıl görünen o ki, altı milyonla gerçekleştireceğiz. Vizesiz seyahate rejimi yönündeki beklentimiz devam ediyor, bakanlıklarımız çalışmaya devam ediyor.”/Haber Alanya

ERDOĞAN’DAN RUSYA VİZESİ AÇIKLAMASI

Soçi’de dün yapılan Putin-Erdoğan zirvesine İdlib müzakereleri damgasını vururuken, ikili ilişkilerde yaşanan gelişmeler ve yaşanan sorunlar “ana başlıkları” ile ele alındı. İki lider, zirve sonrası açıklamalarında ikilili ilişkilerin tempolu gelişimini överken, Türk kamuoyunun “vizesiz rejim” konusunda yeni olumlu bir açıklama, hatta müjde beklentisi bir kez daha karşılık bulmadı.

YATIRIMCIYI DESTEKLEYEN TEŞVİK TEDBİRLERİ DEVREYE ALINMALI

Yorum Yaz