We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUSLAR ANTALYA İÇİN HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ

RUSLAR ANTALYA İÇİN HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ

GM Haber Merkezi

Temmuz ayı itibari ile Rusya ve Türkiye arasında özellikle Putin-Erdoğan dostluğuyla şekillenen iyi ilişkiler ve bunun Türk Turizmine yansıması,  Rus uçağının sınırda düşürülmesinin ardından  gelişen olumsuz süreci  gölgede bıraktı ve Türk turizmine yeniden umut ışığı oldu.

fit-biblio-06122016-18

Antalya’ya gelen Rus ziyaretçi sayısı 2016 Ekim ve Kasım aylarında  geçen son 2 yılın aynı aylarına göre artış göstermiş ve Rusya’nın yaptırımlarını kaldırmasıyla Rus Turist sayısındaki düşüşe fren olmuştur .
Bilindiği üzere Rusya’nın turizmdeki yaptırımlarını kaldırmasıyla ilk Rus turistler Biblio Globus aracılığı ile Antalya’daki ana partneri FIT Holidays tarafından karşılanmıştı. Biblio Globus Tur Operatörü yeniden start verdiği Türkiye operasyonuna hızlı bir ivme kazandırarak kış mevsiminde de FIT Holidays ile beraber Antalya operasyonuna devam ederek 2017 için olumlu sinyaller vermeye başlamıştır. Türkiye ve Rusya arasında başlayan normalleşme süreci kapsamında Temmuz ayında başlayan turist kafileleri gelişlerinin, zor bir yıl geçiren turizm sektörüne bu pazarda gelecek dönemde hareketlilik getirmesi bekleniyor.

fit-biblio-06122016-8

Biblio Globus 2017 Yaz sezonu tanıtım ve hazırlıkları kapsamında Antalya destinasyonuna gösterdiği özel ilgi ve çalışmayı Rusya’dan  250 kişilik “ MISSION 2017 “ parolasıyla alt acenta grubuyla Antalya’ya gelerek gösterdi.  FIT Holidays in ağırladığı bu gruba Calista Luxury Resort Hotel ev sahipliği yapıyor.  Rusya’nın Moskova, St Petersburg ve Ekaterinburg şehirlerinden gelen acenta yetkilileri 5 gün boyunca çeşitli ekip etkinliklerinde bulunup 9 Aralık akşamı da Regnum Carya Spa Otelde ki özel gala gecesi sonrasında ülkelerine döneceklerdir.

Yorum Yaz