We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rusların 2022 seyahat karnesi

Rusların 2022 seyahat karnesi

GM Haber Merkezi

Rusya’nın en büyük seyahat acentelerinden Tutu.ru tarafından düzenlenen araştırmalar, Rusların yüzde 67’sinin 2022 yılında tatil veya iş amaçlı seyahate çıktığını gösterirken, yüzde 37’sinin ise geçtiğimiz yıl tatilini evinde geçirdiğini ortaya çıkardı.

Gazetemru’nun haberine göre, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla düzenlenen anketlere göre her 3 Rus’tan birinin 2022 yılında ülke içinde birkaç seyahat gerçekleştirdiği gözlemlenirken, yaklaşık her beş kişiden biri (yüzde 22) sadece bir kez ülke içinde seyahate çıkabildi.

Katılımcıların yüzde 20’si hem Rusya’da hem de yurtdışında seyahat etmeyi başararak aktif bir yıl geçirirken, yüzde 15’i ise sadece yurt dışına gidebildiğini aktardı.

Son olarak, her on katılımcıdan biri 2022 yılında sadece iş seyahatlerine çıktığını dile getirirken, Rusların yüzde 37’si ise tüm yıl boyunca seyahate çıkmadığını ifade etti.

Analistler ayrıca bağımsız gezginlerin yurt içi destinasyonlarına olan talebin yaklaşık yüzde 86’sını oluşturduğunu tespit ederken, bir yıl önce bu rakam yüzde 92,6 olarak gözlemlenmişti.

Araştırmalar, bağımsız gezginler için en popüler beş iç hat rotasını Moskova’dan Soçi, St. Petersburg, Mineralnye Vody, Kaliningrad ve Mahaçkale olduğunu belirlerken, trenle seyahat edenler için rezervasyonlarının yüzde 97’sinin Rusya içindeki noktaları oluşturduğu tespit edildi.

Tutu tarafından yapılan açıklamada “St. Petersburg, Moskova- Nijniy Novgorod, Krasnodar – Soçi, Moskova – Voronej ve Moskova – Simferopol en popüler güzergahlar oldu” ifadelerine yer verilirken, otobüsle seyahatte ise en popüler varış noktaları Moskova’dan Rostov-na-Donu, Pereslavl-Zalessky, Voronej, Kirjaç ve Ryazan oldu.

Yorum Yaz