30.3 C
Antalya
Salı, Temmuz 27, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Tur Operatörleri 2019 Sezonunu Değerlendirdi

Tur Operatörleri 2019 Sezonunu Değerlendirdi

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, tur operatörleri ve acente temsilcileriyle bir araya geldi.

alanya-belediye-baskani

ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu’da ziyarete eşlik etti. Gazipaşa Havalimanı’nın (GZP) daha etkin kullanımı, erken rezervasyon rakamları, sezon öncesi Alanya’da yapılan hazırlıklar konularına değinildi.

“1 milyondan fazla yolcu getirdiler”

Yücel, Coral ve Odeon’un 2018 yılında Antalya’ya 1 milyon 377 bin yolcu getirdiğini söyledi. Firma yetkilileri Ozan Somaklar ve Koray Çavdır ile görüştük, dedi. GZP’ye 90 bin yolcu taşıyan firmanın 2019’da da operasyonlarını sürdüreceği bilgisini aldıklarını ifade etti.

Yücel, açıklamasının devamında:

“Tez Tour Genel Müdürü Sezgin Özer ile GZP’ye uçmaları konusunda görüştük. 2018’de Antalya’ya 568 bin yolcu getirmişler. Meeting Point Turkey – FTI ise Almanya pazarının en büyüğü ve 2018’de Türkiye’ye 1 milyon 10 bin yolcu taşımışlar. Kriz döneminde dahi büyüyen firma Türkiye’nin zor döneminde operasyonlarını kesmeyerek destek olmuştu. Alanya’da otel yatırımları da mevcut. Planları 2019 için hedef büyüterek 1 buçuk milyon yolcu sayısına ulaşmak. Almanya’dan GZP operasyonlarını Corendon Havayolları ile gerçekleştiriyorlar.

alanya-belediye-baskani2

Summer Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ahmetoğlu

“Turizm sektöründe Alanya önemli bir konumda. 2018’de 358 bin yolcuyu Türkiye’ye taşımışlar. Azerbaycan’dan GZP’ye yaz-kış operasyonları devam ediyor. İlk defa bir yerel yöneticinin kendilerini ziyaret ederek onurlandırdığını söyledi. Biz de karşılıklı memnuniyetimizi ifade ettik.

alanya-belediye-baskani

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer

GZP’nin açılma ve gelişme sürecinde başrol oynayan Karaer ile de verimli bir görüşme sağladık. “Corendon Hollanda’nın en büyük tur operatörü. 2018’de 173 bin yolcuyu Antalya’ya taşımışlar. Hollanda ve Almanya’dan GZP’ye uçuşları devam ediyor. Hollanda’da rezervasyon rakamlarının oldukça yüksek olduğu bilgisini aldık.

Bundan sonra acente temsilcileri ve tur operatörleriyle daha fazla dirsek temasında olacağız. Bu temaslar bölge turizmi adına çok fayda sağlıyor. Turizm sektöründen pay alan şehrimizde 2019’da daha fazla turist ağırlayarak yeni rekorlar kırmak istiyoruz. Amacımız esnafımızın hak ettiği kazancı sağlaması. Çalışma amacımız mutlu esnaf, mutlu aileler ve güzel yarınlar.” İfadelerine yer verildi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER