Tur Operatörleri 2019 Sezonunu Değerlendirdi

Güncel 22 Nisan, 17:00'de eklendi

Tur Operatörleri 2019 Sezonunu Değerlendirdi

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, tur operatörleri ve acente temsilcileriyle bir araya geldi.

alanya-belediye-baskani

ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu’da ziyarete eşlik etti. Gazipaşa Havalimanı’nın (GZP) daha etkin kullanımı, erken rezervasyon rakamları, sezon öncesi Alanya’da yapılan hazırlıklar konularına değinildi.

“1 milyondan fazla yolcu getirdiler”

Yücel, Coral ve Odeon’un 2018 yılında Antalya’ya 1 milyon 377 bin yolcu getirdiğini söyledi. Firma yetkilileri Ozan Somaklar ve Koray Çavdır ile görüştük, dedi. GZP’ye 90 bin yolcu taşıyan firmanın 2019’da da operasyonlarını sürdüreceği bilgisini aldıklarını ifade etti.

Yücel, açıklamasının devamında:

“Tez Tour Genel Müdürü Sezgin Özer ile GZP’ye uçmaları konusunda görüştük. 2018’de Antalya’ya 568 bin yolcu getirmişler. Meeting Point Turkey – FTI ise Almanya pazarının en büyüğü ve 2018’de Türkiye’ye 1 milyon 10 bin yolcu taşımışlar. Kriz döneminde dahi büyüyen firma Türkiye’nin zor döneminde operasyonlarını kesmeyerek destek olmuştu. Alanya’da otel yatırımları da mevcut. Planları 2019 için hedef büyüterek 1 buçuk milyon yolcu sayısına ulaşmak. Almanya’dan GZP operasyonlarını Corendon Havayolları ile gerçekleştiriyorlar.

alanya-belediye-baskani2

Summer Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ahmetoğlu

“Turizm sektöründe Alanya önemli bir konumda. 2018’de 358 bin yolcuyu Türkiye’ye taşımışlar. Azerbaycan’dan GZP’ye yaz-kış operasyonları devam ediyor. İlk defa bir yerel yöneticinin kendilerini ziyaret ederek onurlandırdığını söyledi. Biz de karşılıklı memnuniyetimizi ifade ettik.

alanya-belediye-baskani

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer

GZP’nin açılma ve gelişme sürecinde başrol oynayan Karaer ile de verimli bir görüşme sağladık. “Corendon Hollanda’nın en büyük tur operatörü. 2018’de 173 bin yolcuyu Antalya’ya taşımışlar. Hollanda ve Almanya’dan GZP’ye uçuşları devam ediyor. Hollanda’da rezervasyon rakamlarının oldukça yüksek olduğu bilgisini aldık.

Bundan sonra acente temsilcileri ve tur operatörleriyle daha fazla dirsek temasında olacağız. Bu temaslar bölge turizmi adına çok fayda sağlıyor. Turizm sektöründen pay alan şehrimizde 2019’da daha fazla turist ağırlayarak yeni rekorlar kırmak istiyoruz. Amacımız esnafımızın hak ettiği kazancı sağlaması. Çalışma amacımız mutlu esnaf, mutlu aileler ve güzel yarınlar.” İfadelerine yer verildi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.