We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Turizm Özel İhtisas Komisyonu’nun ilk toplantısı yapıldı

Turizm Özel İhtisas Komisyonu’nun ilk toplantısı yapıldı

GM Haber Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 12. Kalkınma Planı (2024-2028) Turizm Özel İhtisas Komisyonu toplantısının ilk ayağı İstanbul’da gerçekleşti.

Akademisyen, özel sektör, STK ve turizm sektörünün önemli paydaşlarından oluşan kurul İstanbul’da 2 gün süren ilk toplantısı yaptı.

Konu ile ilgili konuşan Komisyon Üyesi KATİD Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş “Son dönemlerde sektörümüzün ülke ekonomisine olan katkısı daha fazla hissedilmeye ve hak ettiği ilgiyi almaya başladı. Burada da kamunun ilgisinden bunu anlıyoruz” dedi.

Orta ve Uzun Vade Strateji ve Planlama Çalışması

Sektörün 2024 – 2028 yılı strateji ve kalkınma planı hazırlıklarının ilk aşamasının son derece verimli geçtiğini söyleyen Murat Toktaş “Komisyonlarımız birçok başlık altında toplandı ve raportörler tarafından kayıt altına alındı. Bu ilk çalışmada sektörün orta ve uzun vadeli hedeflere uygun ihtiyaçlarını tespit edip çözüm önerilerinin taslak çalışması hazırlandı.

Bu kapsamda hedeflere uygun pazarlama stratejisinden, insan kaynağına kadar ihtiyaç duyulacak bütün ana unsurlarda ihtiyaçların belirlenmesi ve bunlar için planlama ve stratejiler belirleme çalışmalarının ilk bölümü tamamlandı” dedi.

İkinci toplantı ocak ayı sonunda Ankara’da yapılacak ve son hali alıp Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunulacak.

Yorum Yaz