We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TURİZMCİLER ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAK !

TURİZMCİLER ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAK !

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Okulların açılış tarihinin 28 Eylül’e ertelenmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı, hem daha fazla kişinin tatil yapmasını hem de iç turizmin canlanmasını sağlayacak.

Kurban Bayramı, Okulların açıklaması, Antalya, Tatil,

Kurban Bayramı tatili ve okulların açılış tarihinin ertelenmesini fırsat bilen yerli turistin güneyde otelleri doldurmaya başladığı açıklandı.

Okulların açılışının 28 Eylül’e ertelenmesinin ardından, turizmin başkenti Antalya’da dış pazarın yanı sıra iç pazara ağırlık verilerek, Türk misafirler için bazı otellerde kontenjanlar artırıldı. Kurban Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla Türk misafirlere yönelik organizasyonlara önem veren otel işletmecileri, yerli turistler için yemek programlarından eğlenceye farklı etkinlikler organize etti.

  POYD BAŞKANI  ALİ KIZILDAĞ: REZERVASYONLAR BAŞLADI

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğimizin (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, Kurban Bayramı rezervasyonlarının başladığını ve iyi gittiğini söyledi. Okulların açılış tarihinin ertelenmesinin ardından rezervasyonların ivme kazandığına dikkati çeken Kızıldağ, bütün otellerde Kurban Bayramı’na yaklaşan haftada yüzde 80’lerin üzerinde doluluk olacağını belirtti.

poyd_alikizildag

“Bayramda Antalya’ya ciddi bir akın olacaktır” diyen Kızıldağ, “Eylül ayı sadece yerli turisti düşünmezsek genel anlamda sektörün beklentilerinin hala altında cereyan ediyor. Bunda Rusya’da yaşanan ekonomik krizin hala devam etmesi, rublenin dolar karşısında 50-55’lere gelip, 70’lere tırmanmasının büyük bir etkisi var” ifadelerini kullandı.

“YÜZDE 100 DOLAN OTELLER VAR”

Kızıldağ, Antalya’da bayram için yüzde 100 doluluk oranını yakalamış oteller bulunduğunun altını çizerek, “Şu anda genel olarak ise yüzde 70 civarında ama son dakika satışlarıyla 80’leri, 90’ları bulacaktır. Her zaman öyle oluyor” diye konuştu.

Soğuk hava başlamadan herkesin rahatça tatilini yapabileceğini dile getiren Kızıldağ, bunun sektöre iç turizm aracılığıyla kışa girerken moral kazandıracağının altını çizdi.

Kızıldağ, “Okulların 28 Eylül’de açılacak olmasının yansımalarını almaya başladık. Tatilin uzatılma kararıyla tüketicilerin bayramdaki seyahat etme hevesleri biraz daha arttı” dedi.

RUSLARIN AÇIĞINI TÜRK MİSAFİRLER DOLDURACAK

Rusların açığını, bayram ve okul tatilinin kapatacağını belirten Kızıldağ, Kurban Bayramı için Türk misafirlerin yanı sıra özellikle İran ve Ortadoğu ülkelerinde de turistlerin gelebileceğini söyledi.
Kızıldağ, “Okulların açılışının ertelenmesi ve Kurban Bayramı, hem bizim için çifte bayram oldu hem de bütün sektör açısından çok olumlu. Sadece otelciler açısında değil, seyahat acenteleri, uçakçılar açısından, otobüs taşıma firmaları açısından çok olumlu oldu” dedi.

10366148_1056010644439665_1356981493473471447_n

“TATİLE ÇIKMAMIŞ BİR SÜRÜ İNSAN, YENİ TATİLE GELMEYE BAŞLADI”

Kentteki bir otelin genel müdürü Ülkay Atmaca da hem bayram hem de okulların geç açılacak olmasına yönelik hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Okulların açılışının 14 Eylül’den 28 Eylül’e ertelenmiş olmasının beklentileri artırdığını vurgulayan Atmaca, daha fazla Türk misafir için hazırlıklar yaptıklarını, Kurban Bayramı için yüzde 25-30 civarında Türk misafiri beklerken, bu oranın artacağını kaydetti.

Atmaca, “Bayramın ve okulların tatil edilmesinin çok olumlu etkisi oldu. Normalde 1 Eylül’de başlayan Türklerin yoğun geri dönüşü, şu anda daha az. Her geçen gün daha fazla rezervasyon gelmeye başladı. Tatile çıkamamış birçok insan, yeni tatile gelmeye başladı” dedi.

AA

Yorum Yaz