We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TÜRK SAĞLIK TURİZMİ AVRUPA YOLUNDA

TÜRK SAĞLIK TURİZMİ AVRUPA YOLUNDA

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Sağlık Turizmi, 100 milyar $ ekonomik büyüklüğü aşan ve büyümeye devam eden bir sektördür. Türk Sağlık Sektörü de bu pastanın büyüklüğünü biliyor ve son 15 yılda sağlık turizminde iyi bir konuma geldi. Ama kesinlikle yeterli değil. Çünkü hastanın gelmesi için yapılan sosyal medya vb. harcamaları bu konumun sürdürülebilir olmasını tehdit ediyor.

Peki çözüm ne?

Hedef pazara giderek, sağlık turizm pazarlaması ile ilgili farklı marketing çalışma örneklerini keşfetmek. Bunun organize tek örneği ise MedicalinTURKEY tarafından düzenlenecek olan ‘‘Hollanda ve Belçika Roadshow’’u. Amacı ise Türk Sağlık Sektörü temsilcilerini (Doktorlar, Hastaneler, Klinikler, Sağlık İşletmecileri, Sağlık Turizm Acentaları, Yaşlı Bakım Evleri, Termal Oteller vs.) bu iki hedef pazara götürerek, sağlık turizm pazarlaması ile ilgili farklı marketing çalışma örneklerini göstermek. Bu sayede Türk Sağlık Turizmi bu sektörde ki bir ilki hayata geçirmiş olacak: yabancı hasta, e-çözümlerle ulaşabildiği bilgilerin (sosyal medya, TV reklamları vs.) dışında bizzat Türk Sağlık Sektörünün temsilcileri ile birebir görüşebilecek, onlara dokunabilecek soru ve sorunları için birinci ağızdan cevap bulabilecektir.

Alanında ilk olan, bu roadshow sayesinde Türk Sağlık Sektörü, sağlık turizm pazarlaması konusunda daha ekonomik ve daha farklı çözümleri keşfedecek, pastadan aldığı payı büyütecektir.

Sağlık Turizm sektöründeki olası problem ve sürdürülebilir çözümler için çalışan MedicalinTURKEY Türk sağlık turizminin tanıtım ve karlılığını artırmak için çalışmalarını sürdürüyor:

Sağlık Turizm Kahvaltıları,

Sağlık Turizm Kütüphanesi,

Sağlık Turizm Eğitimleri

Ve bunlara ek olarak ‘‘Hollanda ve Belçika Roadshow’’u

Medical in Turkey sağlık turizm sektörüne yenilikçi çözümler bulmaya ve bu süreçte sektöre öncülük etmeye devam edecektir.

Yorum Yaz