We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TUROYD’da Başkan Değişimi

TUROYD’da Başkan Değişimi

GM Haber Merkezi

TUROYD Genel Kurulu gerçekleşti. Turizm Otel Yöneticileri Derneği-TUROYD Başkanlığına Savaş Çolakoğlu seçilirken görevi devreden Ali Can Aksu, Yönetim Kurulu kararı ile “Kurucu Onursal Başkan” oldu.

Pullman İstanbul Hotel and Convention Center’da düzenlenen genel kurulda TUROYD’un yeni Kurucu Onursal Başkanı Ali Can Aksu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
TUROYD 4.Olağan Genel Kurulunda demokrasiye olan inancım  gereği Başkan adayı olmadığımı, bu bayrak yarışını yeni seçilen yönetime devrederek dışardan her türlü desteği vereceğim. 
  
Öncelikle Kurucu Başkan olarak başladığım ve 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğüm Turizm Otel Yöneticileri Derneği Başkanı olarak Yönetim kurulu tarafından Kurucu Onursal Başkan ünvanına layık görülmem beni onurlandırmıştır.
 
2016 yılında Turizm profesyonelleri tarafından kurduğumuz  TUROYD hızla büyüyerek 81 il, 27 ülke ve binlerce üyeye sahip bir dernek oldu.

Amacımız; yöneticilerin sorunları, istihdamdaki kayıplar, sektöre olan küskünlükler. Turizme olan güveni yeniden kazandırmak, dayanışmayı artırmak, bunu yaparken mutlak bir şekilde Akademik işbirliği içinde olmak ana prensiplerimizin başındaydı. 
 
Türkiye ve uluslararası arenada yöneticiler arası hızlı iletişim kurarak sektöre yön vermeye çalışmaktayız. 
 
Sonuç olarak yaklaşık 250 Milyar dolar yatırımı olan turizm sektörünü yöneten bizlerin mutlak şekilde bir meslek yasası ile güçlenmesi gerekiyor. 

Ayrıca Turizm akademilerinin ve değerli hocalarının önderliğinde çalışmalarımızı yürütmeye gayret ediyoruz.  

 
TUROYD Turizm Otel Yöneticileri Derneği’nin kuruluşu ile yöneticiler, devlet ve bürokrasi nezdinde itibar gördü.
 
TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu : 
Tüm üyelerimizin desteği ile sektörde profesyonellerin turizm arenasında etkin rol oynaması için büyük çaba harcadık. Bundan dolayı TUROYD’u kurduk. 
6 yıllık süreçte başardığımız ve yürüttüğümüz faaliyetle: 
TGA Danışma kurul üyeliği 
11 ve 12. Cumhurbaşkanlığı Kalkınma planı komisyon üyeliği. 
Turizm meslek yasası çalışmaları 
 T,C Mahkemeleri Bilirkişilik faaliyetleri 
Turizm Akademisyenler birliği çalıştayı 
17 Şehir Turizm Çalıştayı 
Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm çalıştayı 
Rusya federasyonu ile Turizm çalıştayı
İran Türk Turizm çalıştayı
Azerbaycan – Türk Turizm çalıştayı
Üniversite Turizm fakültesi semineri 
İle birlikte daha bir çok çalışmalarda aktif rol oynadı. 

Savaş Çolakoğlu :

Derneğe üye olan bizimle beraber yol alacak arkadaşlara önderlik etmek üzere bu görevi Ali Can Aksu Başkanımdan devraldım. Ali Can Aksu başkan gerekten büyük özveri ile 6 yıl derneğe önderlik etti. Umarım bıraktığı yerden bu görevi hem sizlere hem de Ali Can başkanın emeklerini yakışır şekilde devam ettiririm, Yönetim tarzımız içersinde çok sesli ama ayakları yere basan sonuç odaklı bir yönetim sergileyeceğimizi söylemek istiyorum. Böyle büyük bir yatırıma sahip sektörü yeneten bizler iyi olmaz zorundayız. Bunun başka alternatifi yoktur. İyi yönetici olacağız, başarılı olacağız. Başarılı olduğumuz süre içinde hem yeni yatırımcıları teşvik edeceğiz, hem de aramıza yeni meslektaşlar kazanacağız. NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE İHTİYAÇ VAR, Bu çok önemlidir. Bunun içinde bugünden itibaren aramıza yeni katılacak olan meslektaşları yüreklendirmek adına üniversitelerle işbirliğine önem verip sektörümüzde en büyük sıkıntı olan nitelikli iş gücü kaybını en aza indirgemek için çalışmalarda bulunacağız.2.5 milyon turist ağırladığımız dönemden bugün 50 milyon ramlarından bahsediyoruz. Yatak sayısının 65-80 bin bandında seyrettiği dönemden 1 milyon 900 binleri aşan neredeyse 2 milyona yaklaşan bir yatağı yöneten bir kadrodan bahsediyoruz.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

Savaş Çolakoğlu- Yönetim Kurulu Başkanı
Tayfun Sancar- Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Akin Okyay- Genel Sekreter
Orhan Genceli – Sayman

 
Yeni seçilen Yönetim Kurulu : 
Derneğimizin 2023 – 2025 dönemi Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeliklerine aşağıdaki Üyelerimiz seçilmiştir.

TURİZM OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

TURİZM OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTESİ

Derneğimizin 2021 – 2023 dönemi Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeliklerine aşağıdaki Üyelerimiz seçilmiştir.

TURİZM OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ DENETİM KURULU ASİL LİSTESİ

TURİZM OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ DENETİM KURULU YEDEK LİSTESİ

Yorum Yaz