We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Hatay Çıkarması

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Hatay Çıkarması

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Hatay Çıkarması

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu Heyeti, seyahat acentalarıyla olan bilgilendirme toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Rotayı Türkiye’nin en güney ucuna çeviren Bağlıkaya, İskenderun ve Antakya’da yaptığı bilgilendirme toplantılarıyla bölgenin nabzını tuttu.

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Hatay Çıkarması

Hatay Bölge Temsil Kurulu Başkanı M. Reşat Mursaloğlu, şehirdeki ziyaretleri boyunca TÜRSAB Heyetine eşlik ederek ev sahipliği yaptı.

Ovakent’teki Türsab Denetim Ekibine Ziyaret

Şehre gelir gelmez soluğu Ovakent ilçesinde alan Bağlıkaya, burada bulunan TÜRSAB denetim noktasında faaliyetlerini sürdüren denetim ekiplerini ziyaret ederek, başarı dileklerini iletti. Alanda incelemelerde bulunan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, güvenli bir tatilin ancak doğru bir denetimle mümkün olacağını belirterek, kaçak faaliyetle giriştikleri mücadelenin en önem verdikleri konuların başında geldiğini vurguladı.

Denetim ekiplerini ziyaretin ardından sokak sokak gezerek görevi başındaki seyahat acentalarının dertlerini dinleyen Firuz Bağlıkaya, alanda kurduğu yakın ilişkilerden sonra Antakya’ya doğru yola çıktı.

Antakya’da Yoğun İlgi

Akşam düzenlenen ve çok sayıda seyahat acentası temsilcisinin yer aldığı yemekli toplantıya Antakya’nın sahip olduğu büyük gastronomi potansiyeli ve kültürel zenginliklerin önemini anlatarak başlayan TÜRSAB Başkanı, gündemdeki önemli konular hakkında da katılımcılarla sohbet etti.

“Hiçbir Şeyin Peşini Bırakmış Değiliz”

Sorular üzerine bilet konusuna değinen Firuz Bağlıkaya, “Hava yolu bilet satışıyla ilgili mücadelemize devam ediyoruz. Hiçbir şeyin peşini bırakmış değiliz. Ama bu durumla ilgili en önemli ve en zor konu; karşınızda Türk Hava Yolları gibi bir kurum var. Devletin kurumu ve devletin kurumu biz ne yaparsak yapalım sonuç itibarıyla yasal bir dayanağımız olmadığı için dinlemiyor. Ama biz onların yolunu aşındırmaya, onlarla müzakere etmeye, onlara bildiriler yayınlamaya devam ediyoruz. Hiçbir şekilde bırakmış değiliz. Yeni yasa çalışmamızın içine Seyahat Acentaları Birliği’nin bilet satışıyla ilgili münhasır madde koyduk. Bunu da hem Bakanlığa hem de Ulaştırma Bakanlığı’na kabul ettirdik. Yani seyahat acentaları bilet satışlarında münhasırdır dedik. Yani tek başına seyahat acentasından başkası uçak bileti satamaz diye madde koyduk” şeklindeki ifadeleriyle, gündemdeki en önemli konulardan birine açıklık getirdi.

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Hatay Çıkarması

Kahvaltı İçin İskenderun’da Buluştular

Sahip olduğu limanla önemli bir ticaret ve kültür merkezi konumunda bulunan İskenderun, ertesi gün düzenlenen kahvaltılı toplantıya ev sahipliği yaptı. Seyahat acentalarıyla bir araya gelen Firuz Bağlıkaya, çok kısa bir süre geçmesine rağmen TÜRSAB’ın yaşadığı olumlu kimlik değişimine dikkat çekerek, bu vizyonla hayata geçirdikleri köklü projeleri seyahat acentalarıyla paylaştı.

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan Hatay Çıkarması

“Kimseye Ne Bir Lira Menfaat Ne De Ayrıcalık Sağlarız”

Soru cevap şeklinde geçen toplantıda seyahat acentalarının taleplerini ve çözüm önerilerini dinleyen TÜRSAB Başkanı, gündemdeki diğer konular hakkında da net ifadeler kullandı. “Ben burada olduğum sürece kimseye ne bir liralık menfaat sağlarız, ne de bir liralık ayrıcalık sağlarız. Yapmayız. Biz bu saatten sonra başka bir formata giremeyiz. İşimiz var, itibarımız var; biz hakkımızda şu kadar laf söylensin istemeyiz. Görevimizi yapacağız müsaade ederseniz, yasa çıkacak, yönetmeliklerimizi çıkartacağız sonra da helalleşeceğiz” dedi.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve TÜRSAB Heyeti, seyahat acentalarıyla olan buluşmalarına Adana ve Mersin’de düzenlenecek olan bilgilendirme toplantılarıyla devam edecek.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorum Yaz