We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel WTM FUARI’NDAN İLK VERİLER GELDİ! LÜKS TURİZMDE ARTIŞ YAŞANIYOR!

WTM FUARI’NDAN İLK VERİLER GELDİ! LÜKS TURİZMDE ARTIŞ YAŞANIYOR!

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

WTM Londra Fuarı’nda açıklanan Euromonitor International’ın raporunda seyahat endüstrisinde tüketicinin konaklama tercihlerindeki gelişmeler değerlendiriliyor.
Euromonitor International’ın, Londra  World Trawel Market (WTM) Fuarı açıklanan raporuna göre  seyahat endüstrisinde tüketicinin konaklama alanında  lükse olan talebi artarak devam ederken orta kesimin tercih etitği tesislerde fiyat sıkıntısı yaşanıyor. Raporda konaklama alanında beklenen gelişmeler ile ilgili olarak şöyle deniyor:
Konaklamada lükse ilgi artıyor
• Son birkaç yılda, global değerdeki artış bakımından lüks oteller, orta fiyatlı ve ucuz rakiplerini geride bıraktı.
• Özellikle şehirlerde, otellerin pazar payından bir miktar kapan bireysel kiralamalar, lüks emlak üzerinde çok fazla etki yapmadı.
• Birçok ucuz otelin, bireysel kiralamayla rekabet edebilecek standartlara yükselmesi nedeniyle, orta-fiyatlı oteller değer açısından en düşük büyümeye sahip. Lüks oteller yüksek hizmet kalitesi bakımından öne çıkmayı amaçlıyor; sonuçta orta-fiyatlı oteller piyasadan dışarı itiliyor.
• Tüketici talebindeki mevcut değişiklikler otellerin genel yapısını değiştiriyor ve orta düzey otellerin, daha yüksek fiyat haricinde bir şey sunarak ucuz olanlardan kendisini ayırması gerektiğini ortaya koyuyor.
• Lüks otel değerindeki büyümenin ciddi kısmı, özellikle As-Pasifik ve Orta Doğu’daki yükselen pazarlardan kaynaklanıyor.
• Lüks tesisler ziyaretçi çekmek için kaliteli hizmete başvururken, ucuz oteller, canlı bireysel kiralık yapılarla aralarında fark yaratmak için uğraşıyor; bu durumda en zayıf performans orta fiyatlı konaklamaya ait.
Fiyat Bazında Global Otel Oda Satışları 2013/2014,

Yorum Yaz