We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Zarar Gören Seyahat Acentelerine 1 Milyon Euro Yardım

Zarar Gören Seyahat Acentelerine 1 Milyon Euro Yardım

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Zarar Gören Seyahat Acentelerine 1 Milyon Euro Yardım

QTA, üyesi olan seyahat acentelerin arasında Thomas Cook iflasından parasal zarar görenlere maddi yardımda bulunacak.

thomas cook

QTA, Thomas Cook iflasından sonra geçen haftalarda Almanya´daki seyahat acentelerine bilgi ve danışmanlık hizmeti vererek destek vermeye başlamıştı.

QTA, “On top komisyon” ödeyerek zor durumda olan seyahat acentelerine toplam 1 milyon Euro fazla gelir sağlamayı planlıyor. Thomas Cook iflasından dolayı ortaya çıkan zararları tüm üyeleri arasında yaptıracağı bir anket ile tespit edecek. Bütün bu kampanyalara daha şimdiden QTA´ya en son üye olan AER Kooperasyonu katılacak.

QTA sözcüsü Thomas Bösl, “Seyahat acentelerinde görev yapan arkadaşlarımızın bir kısmı, müşterilerine destek olmak için gece gündüz demeden çalıştı. Şimdi bu iflastan dolayı bir kısmı zor duruma düşen seyahat acentelerine da destek olmak lazım. Çünkü üstlendikleri aşırı yük hem bedava üstlenmekte, hem de bazı seyahat acenteleri bu iflastan dolayı kendileri de zor duruma düşebilir” dedi.

Seyahat acentalarının likiditesini sağlamak için hem QTA, hem de AER “on top komiyonların” ödenmesini öne almaya karar verdi. Yani bazı daha geç yapılacak ödemeler ekim ayında daha erken yapılacak. Thomas Cook iflasından özellikle yoğun bir şekilde etkilenen Neckermann Reisen Partner (alpha Reisebüropartner) kooperasyonu üyesi olan seyahat acentalarına bu ek komisyonlardan daha fazla pay verilecek.

QTA bunun yanısıra bu hafta düzenlenecek bir seyahat acentası anketi ile Thomas Cook iflasından dolayı iptal edilen ve edilecek olan seyahatlerin yaratacağı toplam zararını tespit etmeye çalışacak./ tourexpi

 

Yorum Yaz