We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Covid-19 Sürecinde Hintli Acentalara Türkiye’yi  Tanıttılar

Covid-19 Sürecinde Hintli Acentalara Türkiye’yi  Tanıttılar

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Covid-19 Sürecinde Hintli Acentalara Türkiye’yi  Tanıttılar

 COVİD-19 sürecinde halen karantinanın devam ettiği ülkeler var. Bunlardan birisi de Hindistan. Crystal Concepts DMC bu süreçte Hintli turizm acentalarının Türkiye’yi hatırlamalaarını sağladılar. Karantina sürecinde verimli bir zaman geçirmeleri amacıyla ilk Türkiye SANAL FAMTOUR ‘unu düzenleyerek ülke tanıtımlarına devam ediyor.

5 Haziran 2020 günü gerçekleşen sanal Famtour programına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bir video mesajı ile katılarak Hindistan’lı turizm paydaşlarına seslendi , 2019 yılında 230.000 Hintli turistin Türkiye’ye geldiğini hatırlatarak acentaların Turkiye satışları için motive edici bir konuşma yaptı.

 İstanbul ve Bodrum Tanıtıldı

Bu Famtour programında Crystal Concepts DMC , İstanbul ve Bodrum tanıtımı yaptı. Profesyonel rehberlerin  canlı bağlantıları ile hem İstanbul hem Bodrum’un tarihi ve görsel güzellikte mekanlarını gösterdi.  Bunun yanı sıra Istanbul’da Accor ve Marriot Hotelleri temsilcileri, Bodrum’da Lujo Hotel ve Bodrium Otel & SPA yayına katılarak Covid19 tedbirleri ve otelleri ile ilgili bilgiler verdiler.Türk Hava Yolları Delhi Genel Müdürü uçuşlar ile bilgiler verildi.  Hindistan’ın Türkiye Kültür ve Turizm Ataşesi Deniz Ersöz turizmde Sağlık sertifikası konusunda acentalara bilgilendirme yaptı.

 Hint Türk Mutfağı Benzerlikleri

İki saat süren sanal famtour programında , daha önce Hindistan’dan ülkemizi ziyaret etmiş ve Türk mutfağı konusunda film çekmiş olan  ünlü Hintli şef Ranveer Brar yayına katıldı. Hint ve Türk mutfağının kültürel benzerliklerini anlattı.  Ayrıca yine ülkemizi ziyaret etmiş ünlü bir Bolywood Şarkıcısı ve DJ yayına katılarak şarkıları ile izleyenleri eğlendirdi. Webinar programı platformunda gerçekleşecen , tüm görsel bağlantıların canlı olarak organize edildiği Türkiye Famtur programını tüm Hindistan’dan outgoing acentaları ilgi ile izlediler.

Crystal Concepts DMC yönetici ortağı Duygu Kuşkulu , yıl sonuna kadar sanal famtour programlarında devam edeceklerini Hindistan yanısıra, Çin , Japonya, Rusya ve Kıuzey Amerika’da bu famtourları planladıklarını , sosyal mesafe uygulamaları ve henüz devam eden uçuş yasakları döneminde görsel ve sanal tanıtımların sektörümüz için faydalı olduğunu inandığını ifade etmektedir.

 

Yorum Yaz