ERDOĞAN: RUSYA İLE TURİZMDE İŞBİRLİĞİMİZ ARTACAK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 24 Ekim, 16:46'de eklendi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Rus resmi kanalı Rossiya-l televizyonuna konuşmasında Rusya ile ilişkiler konusunda ‘Dostum Putin’e teşekkür ederim” dedi…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rus resmi kanalı Rossiya-l’de Mihail Gusman’ın sunduğu Formula Vlasti programına konuk oldu.

Erdoğan Rus resmi kanalı Rossiya-l’de programda şunları söyledi:
Turizmde işbirliğimiz artacak
“Halklarımızı en çok kaynaştıran alan turizmdir. Fakat bu alanda büyük ara verildi. Geçen yıl Rus turist sayısı fiiliyatta lider sayısına yaklaşmıştı. Bu yıl belki lider sayı olarak Almanları da geride bırakabilirdi. Ama ben inanıyorum ki gelecek dönemde turizm işbirliğimiz artacak. Tabii akrabalık bağları da artıyor.
Sahillerimiz güvenli 
Şu anda Türkiye’de, özellikle tatil bölgelerimizde hiçbir sorun yok. Güvenlik konusunda gereken tüm önlemleri alıyoruz. Gelecekte de bunları yapacağız. Dolayısıyla endişelenecek bir durum yok. Şu anda .sahillerimiz güvenli ve turistleri bekliyor. Fakat sadece deniz tatili değil, aynı zamanda da bizim inanç, kültür, sağlık turizm, golf, dağ turizmi gibi alanlarımız da var.
24 Kasım talihsiz bir olay
24 Kasım’daki uçak olayı çok talihsiz bir olay. Rus pilotun ölümüne neden olan kişi cezaevinde. Soruşturma sürüyor.
Dostum Putin’e teşekkür
Dostum Putin 15 Temmuz’un ertesinde beni arayıp darbeye karşı olduğunu söyledi, ilkesel tutumu için teşekkür ederim.”
Teröre karşı işbirliği 
Ortadoğu’daki terörle mücadele sürecine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bölgede teröre karşı ortak mücadelede saygıdeğer kıymetli dostum Putin’in desteğine ihtiyacım var. Bu alanda Rusya ile işbirliğimiz için biz gereken her adımı atmaya hazırız” dedi.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.