We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Güncel Verilerle Hazırladığımız Covid-19 İstatistikleri!

Güncel Verilerle Hazırladığımız Covid-19 İstatistikleri!

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Güncel Verilerle Hazırladığımız Covid-19 İstatistikleri!

GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak okurlarımız için güncel verilerle koronavirüs istatistiklerini hazırladık.Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pek çok insanda can kaybı yaşanmasında sebep oldu. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de binlerce koronavirüs vakası görüldü. Tüm dünyada ve Türkiye’de  bu yönde bir dizi önlemler alındı. Halktan kendilerini evde izole etmeleri ve mümkün oldukça dışarı çıkmamaları istendi. İşte ülke ülke koronavirüs istatistikleri!

11 Mart 2020 tarihinde pandemi ilan edildi. Ülkelerin önemli bir kısmı bu süreçte belirli kısıtlamaları hayata geçirdi. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de binlerce COVID-19  vakası görüldü ve beraberinde birçok önlem alındı. Uygulanan bu tedbirlerin etkili olması vaka sayısının gün geçtikçe düşmesine, “Normalleşme Sürecine” geçmemize hız kazandırdı.

 

Türkiye’ye Turist Getiren Ülkelerin Ölüm Sıralamaları

 

Dünya’daki vaka sayısı ise 4.279.191’e yükseldi

Tablo 3 incelendiğinde dünya ve Türkiye’de vaka sayısında artış var.  08 Mayıs itibariyle Türkiye’de vaka sayısı 139.771 oldu. Dünya’daki vaka sayısı ise 4.279.191’e yükseldi. Tablo 4’te Çin’de koronavirüsün devam ettiği ancak eskisi gibi hızlı bir artış olmadığı görülmektedir.

 

Amerika’da vaka sayısının milyonu geçmesine rağmen ölüm olanı oldukça azdır.

 

11 Mayıs’ta da değişen bir şey olmadı

Amerika vaka sayısında 1.sırada yer aldı. Diğer ülkelerde de ölüm ve vaka sayılarında gerileme yerinde artış yaşandı. Amerika’da vaka sayısına oranla ölüm oranının az olduğu görülmektedir.

Dünya nüfusuna göre incelediğimizde ;

 

Türkiye’de il il inceleyecek olursak en fazla ölüm oranı İstanbul’dadır. Daha sonra İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli gelmektedir.

Türkiye’de vaka sayısında artış olmasına rağmen iyileşen sayısında da hızlı bir artış vardır. Ölüm oranları incelenirse aynı seyirde devam etmektedir.

 

 

Türkiye’de son zamanlarda vaka artış hızında az da olsa artış olduğu görülmektedir.

Önlemini Al ve Evde Kal!

GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak sizler için 11 Mayıs 2020 Koronavirüs verilerini inceledik. Tarkan Duman’ın hazırladığı raporlarda evde kalmanın ve önlemlerin önemi görülmektedir.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorum Yaz