İKİ RUS TURİSTTEN BİRİ “TÜRKİYE” DEDİ

Sektörel Haberler 15 Mayıs, 11:01'de eklendi

Rusya’da “Mayıs tatili” döneminde Türkiye’ye talep dikkat çekici biçimde arttı. Rusya vatandaşı turistlerin uzun mayıs tatillerinde tatil amacıyla en fazla ziyaret ettikleri ülkeler açıklanırken, Türkiye büyük farkla bir numarada yerini aldı.

Rusyalı turistlerin bu sene mayıs tatillerinde yurt dışında en fazla ziyaret ettikleri destinasyon yüzde 52,9 ile Türkiye oldu.

Türkiye’yi Kıbrıs (yüzde 10,72), Tunus (yüzde 5,19), Birleşik Arap Emirlikleri (yüzde 4,86) ve Yunanistan (yüzde 4,52) takip etti.

Rosturizm’den yapılan açıklamaya göre, Rusya’da mayıs tatilinde bu sene yurt içi turizminde de geçmiş senelere göre ciddi büyüme oldu.

Ria ajansının haberine göre, Rusya’da bu sene 1-10 Mayıs tarihleri arasında yurt içi uçak bilet satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 artış kaydedildi.

Rusya içinde mayıs tatillerinde en fazla tercih edilen destinasyonlar Soçi, Simferopol, Krasnodar, St.Petersburg ve Kaliningrad oldu.

Aviasales’ın verilerine göre, Mineralnıye Vodı, Mahaçkale, Rostov-na-Donu, Samara ve Kazan da 1-10 Mayıs tarihleri arasında en fazla ziyaret edilen yurt içi destinasyonlar arasına girdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.