KEMER’DE TURİZM BİRLİKLERİ BİR ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİ

Sektörel Haberler 24 Kasım, 11:04'de eklendi
KETOB ve ÇAMOB’un tek çatı altında birleşmesi gerçekleşirken, Göynük ve Beldibi’ndeki turizmciler de birleşime katıldı, Tekirova Turizmciler Birliği birleşime katılmama kararı aldı.
Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) ve Çamyuva Otelciler Birliği (ÇAMOB) tek çatı altında birleşti.
Göynük ve Beldibi’nde faaliyet gösteren turizmciler de birleşime katılırken, Tekirova Turizmciler Birliği birleşime katılmayıp ayrı bir birlik olarak faaliyetini sürdürme kararı aldı.
KETOB’un Limak Limra Otel’de düzenlenen olağanüstü genel kurulunda turizmciler, Beldibi’nden Çamyuva’ya kadar olan bölgede birleşme kararı aldı. Çamyuva Otelciler Birliği (ÇAMOB) kendisini feshederek KETOB’a dahil olurken, Beldibi ve Göynük’teki turizmciler de birliğe katıldı. Sadece Tekirova Turizmciler Birliği ayrı kalma kararı alarak birliğe katılmadı. KETOB olağanüstü genel kuruluna üyelerin yanı sıra Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar da katıldı.
Kaymakam Bayramali Köse, Kemer’de turizmin 12 ay olması gibi bir şans olmadığını belirterek, sezonu uzatmak için yeni organizasyonlar düzenlenmesi gerektiğine değindi. Kemer’de otelci ya da esnaf diye ayrım olmaması gerektiğini aktaran Kaymakam Köse, “Ya hep beraber iyi olacak ya da hep beraber kötü olacak. Sizleri birbirinizden ayırmak gibi bir şans yok” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Gül ise birlik olmanın önemini aktarırken, acentelere bağımlı turizm politikası üretilmemesini ve herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Yapılacak her organizasyonda KETOB ile birlikte olacaklarını vurgulayan Başkan Gül, turizmcilerden proje üretmelerini de istedi.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.