Otobüs Biletlerinde Online Satış Oranı Yüzde 50’yi Bulacak

Sektörel Haberler 3 Temmuz, 13:47'de eklendi

Otobüs Biletlerinde Online Satış Oranı Yüzde 50’yi Bulacak

Uçak, hızlı tren gibi seyahat yolculukları artsa da otobüs taşımacılığı da vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Otobüs Biletlerinde Online Satış

5 yıl önce 223 milyon olarak tahmin edilen yolcu sayısı 2018 yılında yüzde 3 düşerek 216 milyon kişi oldu.  Fiyat avantajı bakımından ön plana çıkan ulaşım aracının biletlerinde dijitalleşme oranı da her geçen yıl yükseliyor.

biletall.com CEO’su Yasar Celik

biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, online otobüs bileti oranının yüzde 30 seviyelerinde olduğunu belirtti. “ Rakamlara göre, güvenli ödeme ve fiyat avantajından dolayı kişilerin bilet satın almaları da hızla dijitalleşmekte. Önümüzdeki 5 yılda otobüs biletlerinde online satışların payı yüzde 50’ye yaklaşacak” dedi.

Gelişen teknoloji seyahat alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Önceki yıllarda bilet almak için terminallere gidiliyordu. Yeni dönemde biletler cebimize giriyor. Bu tür kanallardan yapılan işlemlerin sayısı ise gün geçtikçe artıyor. Bu dijitalleşmeden otobüs biletleri de nasiblendi. Özellikle yoğun dönemlerde bu rakamın daha da arttığını belirten biletall.com CEO’su Yaşar Çelik , Ramazan Bayramında bazı otobüs firmalarında online satış oranının yüzde 65’e ulaştığına dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seyahatler Online Oldu

Seyahatler Online Oldu

Kıyafetten yemeğe, kozmetikten kültür sanata kadar hemen hemen birçok sektörde online kanalları kullanıyoruz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.