We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler PEGAS TOURİSTİK’İN YENİ YÖNETİMİ KAZAKİSTAN‘DA

PEGAS TOURİSTİK’İN YENİ YÖNETİMİ KAZAKİSTAN‘DA

Pegas Kazakistan, 200’e yakın acente ile bir araya gelerek yeni yönetimi ve 2024 programlarını tanıttı.

Şirketin Genel Müdürlüğünü, aynı zamanda 5 yıldır BDT ülkeleri koordinatörlüğünü yapan Orhan Sancar yürütecek, Sancar’ın yardımcılığını Anıl Aksema ve Bülent Çotur yapacak.

Acenteler buluşmasında Orhan Sancar şunları söyledi:

‘Yeni Yönetim Etkinliğimize’ tüm değerli misafirlerimize ve ortaklarımıza hoş geldiniz demek istiyorum. 5 yıldır Pegas Touristik BDT Koordinatörlüğünü yürütüyorum ve gözüm hep Kazakistan’da olduğundan Kazakistan’ın turizm potansiyelini çok iyi biliyorum. Konuşmama Almatı’ya yaptığım tarihi ziyaretle başlamak istiyorum.

1993 yılında Almatı’ya bir iş toplantısı için gelmiştim, davet eden şirket Cumhurbaşkanlığı Hükümeti yetkililerinin yabancı yatırımcıları, onların ülkemize ve vatandaşlarımıza yönelik niyetlerini ve yaklaşımlarını görmek istediklerini söyledi. Bu nedenle ilk olarak Kimsesiz Çocuklar Vakfını (BOBEK) görmeye ve oradaki çocukları ziyaret etmeye davet edildim. Öğrencilerin atmosferinden ve yaşam koşullarından etkilendim. Ziyaretin tamamlanmasının ardından BOBEK Başkanını ziyarete davet edildik.

Sıkı güvenlik kontrollerinden geçerek toplantı odasına girdik. Başkan, Kazakistan’da iş yapmak istiyorsanız öncelikle bizim fakir yönlerimizi görmeniz gerektiğini, Almatı’nın Shymbulak, Medeu ve Koktobe gibi güzelliklerini her zaman ziyaret edebileceğinizi söyledi.
Başkan çocuklara destek olmamızı önerdi ve bir hafta boyunca ilk charter uçuşlarımızla 500 çocuğu İstanbul’a götürdüm, çocuklar ilk kez uçakla yolculuk yapacakları ve yabancı bir ülkeyi, Türkiye’yi ziyaret edecekleri için çok heyecanlıydılar. İstanbul şehrini doyasıya gezdiler.
Çocuklar döndükten sonra başkan, Kazakistan’ın kapılarının bize açık olduğunu söyledi.

Bu başkan, Şubat 1992’den bu yana Uluslararası Çocuklara Yardım Vakfı’nın Kurucusu ve başkanı olan ilk devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’ın eşi, First Lady, Sara Alpysovna Nazarbayeva idi. Bugün BOBEK, Cumhuriyetin en aktif hayır kurumudur ve sadece Kazakistan’da değil yurt dışında da tanınmaktadır.

Pegas Touristik’in Tayland, Vietnam, Mısır gibi önemli destinasyonlarda kendi havayolları, otelleri ve en büyük ulaşım filosu (240 otobüs) ile BDT ülkelerinin önde gelen tur operatörlerinden biri olduğunu belirtmek isterim.

Ana destinasyonlarımız Dubai, Küba, Vıetnam, Tayland, Mısır Ve Türkiye olacaktır.

2024 yılında 100 bin Kazak turisti Türkiye, Vietnam Ve Tayland’a hizmet vermeyi planlıyoruz.
Ana partner havayollarımız Aırastana, Scat Ve Vıetjet’tir.

Yorum Yaz