We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler POYD YÖNETİMİNİN ZİYARET YOĞUNLUĞU

POYD YÖNETİMİNİN ZİYARET YOĞUNLUĞU

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) yönetim değişikliğinin ardından peşpeşe ziyaretler gerçekleştirdi. POYD’un geleneksel yemek daveti ise yoğun ilgi ile gerçekleşti.

Yeni POYD yönetimi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Antalya Valisi Hulusi Şahin’i ziyaret etti. Hakan Saatçioğlu başkanlığındaki heyet, öncelikle Bakan Ersoy’la görüştü. Görüşmenin ardından Saatçioğlu, verimli bir toplantı olduğunu dile getirdi. Toplantıda turizmin başlıca konuları konuşulurken, personel sorunlarıyla ilgili detaylı görüşme sağlandı. Toplantıya; Mehmet Bahar, Önder Beyhan, Ercan Çek, Serkan Gümrükçü ve Funda Çelik katıldı.

POYD heyeti bakan ziyaretinin ardından Antalya Valisi Hulusi Şahin ile görüştü. Vali Şahin, turizmcilerin hem Türkiye hem de Antalya için önemli olduğunu dile getirerek, turizmi ve turizmin sorunlarını yakından takip ettiğini ifade etti. Hakan Saatçi, Türkiye ve Antalya turizmi için mücadele ettiklerini belirterek, görevlerini seve seve yaptıklarının altını çizdi.

POYD’un geleneksel yemek daveti de üyeleri tarafından yoğun ilgi ile gerçekleşti.  IC Hotels Santai Family Resort’te gerçekleşen davette 2023 değerlendirmeleri yapılırken 2024 yılı için öngörüler paylaşıldı. POYD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Saatçioğlu, “Antalya’da geçtiğimiz yıl 15 milyon 700 bin turist ağırladık. Bir önceki yılımıza göre yüzde 15’lik bir artışımız var. Bundan daha güzel bir verimiz ise 2019’un yüzde 2’lik üstüne çıkma şansımız oldu. Bundan sonra artık 2019 yılını değil 2023’ü baz alacağız. Antalya’daki ilk dört ana pazarlarımız değişmedi. Rusya’dan 3.4 milyon, Almanya’dan 3.3 milyon, İngiltere’den 1.3 milyon, Polonya’dan 1 milyon misafir ağırladık. İlk gelen rezervasyonlara bakarsak 2024 yılının muhtemelen 2023 yılının üstünde olacağını düşünüyoruz” dedi.

Yorum Yaz