We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Türkiye Turizm Tedarik Buluşması’na sayılı günler kaldı

Türkiye Turizm Tedarik Buluşması’na sayılı günler kaldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği (TÜRSAD) tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan “Türkiye Turizm Tedarik Buluşması”na sayılı günler kaldı. Otel satın alma sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getirecek olan organizasyon, 14-17 Aralık 2023 tarihleri arasında, Antalya’nın dünyaya açılan kapısı Belek’te gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye Turizm Tedarik Buluşması, ülke genelinde faaliyet gösteren 221 otel satın alma yöneticisi ve 18 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşmişti. Büyük buluşmada bu yılki hedef ise 25 bin profesyonel ziyaretçi olarak açıklandı.

6’ıncı Türkiye Turizm Tedarik Buluşması, turizm sektörünün en değerli organizasyonlarından biri olma özelliği taşıyor; zira geçtiğimiz yıl buluşma, başta Akdeniz bölgesi olmak üzere, Türkiye genelinde 221 satın alma yöneticisinin iştiraki ile gerçekleşmiş; TÜRSAD üyelerinin işlem hacmi ise 10-12 milyar TL civarında kaydedilmişti. TÜRSAD Başkanı Ali Bilal Ardıç, bu yılki beklentinin çok daha yüksek olduğunu belirterek, 6. Türkiye Turizm Tedarik Buluşması’nın sektör için önemini şu sözlerle ifade etti:

“Türkiye Turizm Tedarik Buluşması tüm sektör için oldukça değerli. Geçtiğimiz yıl 2-5 Aralık tarihleri arasında düzenlemiş olduğumuz etkinlik, satın alma sektörü ve tedarikçi firmalar arasında bir köprü olmuş birebir görüşmeler için zemin hazırlamanın yanı sıra sektördeki gelişmelerin ve inovasyonların tanıtılmasına imkân sağlamıştı. TÜRSAD üyelerinin işlem hacminin 10-12 milyar TL olarak kaydedildiği buluşmada bu yıl beklentimiz çok daha fazla.”

HEDEF 25 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ

Hazırlıkların yoğun bir tempoda devam ettiği buluşma, Granada Luxury Belek otelde gerçekleşecek. 4000 metrekarelik bir fuar alanının kullanılacağı buluşmaya ilgi hayli yoğun. Otel tekstil ürünlerinden buklet malzemelerine, gıda mamüllerinden mutfak ekipmanlarına, araç kiralama hizmetlerinden havuz kimyasallarına kadar ulaşan, oldukça geniş bir yelpazedeki tedarik firmalarının katılacağı organizasyon için Başkan Ardıç: “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Granada Luxury Belek’te bir araya geliyoruz. 4000 metrekarelik bir fuar alanı üzerinde konumlanan yaklaşık 150 stant ve 300’ü aşkın firmayla 14-17 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. 2022 verilerine göre 17.845 profesyonel ziyaretçiye ulaştık. Bu seneki hedefimiz ise 25 bin profesyonel ziyaretçi…” değerlendirmesinde bulundu.

6. Türkiye Turizm Tedarik Buluşması, 14 Aralık 2023 tarihinde, saat 09.00 itibarıyla kapılarını açacak. 3 gün sürecek olan organizasyon, Türkiye genelinde faaliyet gösteren kurumsal satın alma profesyonellerinin yanı sıra yerli ve yabancı yatırımcıları da ağırlayacak. Organizasyonun medya sponsoru, TÜRSAD tarafından ilk sayısı Haziran ayında okuyucuyla buluşan sektörel dergi Tera Life olacak. Ali Bilal Ardıç; “Düzenlediğimiz bu özel buluşmayı, kurumsal yayın organımız Tera Life ile takip edecek olmanın mutluluğu içerisinde olduğumuzu bildirmek isterim” dedi.

“ÇESİTLİ WORKSHOPLAR VE EĞLENCE AKTİVİTELERİYLE HEM SEKTÖRÜMÜZE DEĞER KATMAYI HEM DE BİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Dünyaca ünlü şefler Özlem Mekik’in ve Akif Budak’ın söyleşileriyle renk katacağı organizasyonda, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nde görevli Doktor Öğretim Üyesi Engin Üngören, konuşmacı olarak yer alacak. Eğlencenin de unutulmadığı organizasyon süresince her akşam katılımcıları farklı bir konser bekliyor. İlk gün Mehmet Yenigün’ün sahne alacağı Türkiye Turizm Tedarik Buluşması’nda 2. gün Gülçin Sazak sahne alacak. 16 Aralık Cumartesi akşamı ise Gala Yemeği’nin ardından sevilen ses sanatçısı Zara, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşatmak için sahnede olacak. Ali Bilal Ardıç; “Bu özel organizasyonda ticari faaliyetlerin yanı sıra çeşitli workshoplar ve eğlence aktiviteleriyle hem sektörümüze değer katmayı hem de birliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu sebeple turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm arkadaşlarımı ve meslektaşlarımı organizasyona bekliyorum” sözleriyle tüm sektör emekçilerini 6. Türkiye Turizm Tedarik Buluşması’na davet etti.

Yorum Yaz