We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Ruslar gayrimenkulde Antalya’yı tercih ediyor

Ruslar gayrimenkulde Antalya’yı tercih ediyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Ülkeden ayrılma planı yapan Rusların ilk tercihlerinden biri Türkiye. Türkrus’un haberine göre, Türkiye’den konut almak isteyen Rusya vatandaşlarının sayısında olağanüstü bir artış gözlendi.
Habere göre, şu anda Antalya’daki iki ve üç odalı apart otellerin tamamı Rusya’dan ve Ukrayna’dan gelenlerle dolu ve bu kişiler şehre yerleşmek için konut arayışında.
Haberde Sahibinden.com portalına verilen kiralık ve satılık ev ilanlarının yoğun talep nedeniyle süratle eridiği de belirtildi.
Portalın bilgi aldığı bir taşımacılık şirketi de havaalanından her gün 15-20 transfer gerçekleştirdiklerini ve yoğunluğa yetişemediklerini aktarıyor.
Haberde Türkiye’nin yabancılara verdiği ikamet süresinin kısaldığı bilgisi de yer aldı. Buna göre, benzer durumdaki Rusya vatandaşları önceden 1 yıllık ikamet alabilirken, şimdi bu süre 3 veya 4 ay ile sınırlandırılmış durumda.
Sosyal medyada, “Ekim Devrimi” sonrası ilk, SSCB’nin dağılması sonrası ikinci “Türkiye göçü” yaşandığı, bu kez üçüncüsüne tanıklık edildiği yorumları dikkati çekiyor.

Yorum Yaz