We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Dengiz: “Bodrum’da yüzde 20 artış öngörüyoruz”

Dengiz: “Bodrum’da yüzde 20 artış öngörüyoruz”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

BODER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Dengiz GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin sorularını yanıtladı. Dengiz, Bodrum turizmi için yüzde 20’lik bir artış öngördüklerini belirterek, “Bodrum’daki tüm turizm paydaşları, tüm turizmciler sezona hazır” dedi.

Dengiz, Hollanda Turizm Fuarı Vakantiebeurs Utrecht’te olumlu tepkiler aldıklarını dile getirerek,  “Eski günlerdeki gibi, sanki 2017-2018 zamanları gibi, insanların Türkiye’ye karşı bir güvensizliği yok. Türkiye’yi merak ediyorlar, bu güzel bir durum. Uzun zaman sonra ilk defa Türkiye’yi seyahat edilebilir bir ülke olarak anımsattık. Bunu hep birlikte başardığımızı düşünüyoruz. Gururla ve sabırla süreci izliyoruz” dedi.

Dengiz GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin sorularını yanıtladı:

BODRUM’DA YÜZDE 20’LİK ARTIŞ BEKLENİYOR

“Bodrum destinasyonu olarak, yüzde 20’nin üzerinde bir artış tahmin ediyoruz. Yüzde 40 olursa bu oran sürpriz olur. Corendon, TUI, Sun Wind gibi acentelerde da Bodrum’un önemsendiğini düşünüyoruz. Biz hazırız, Bodrum’daki tüm paydaşlar, tüm turizmciler buna hazır. Bodrum’u tercih edenlerin en iyi şekilde tatil yapmaları için elimizden geleni yapacağız.”

Bodrum’da turizm sektörü için 2024 öngörüleriniz nedir?

Deniz ve hava yoluyla 1 buçuk milyon yabancı turist geleceği tespitlerimiz de yer alıyor. Allah korusun bir şey olmazsa,  biz ümitliyiz. Kötü şeyler düşünmek istemiyoruz, iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

BODER olarak neler yapıyorsunuz?

BODER üyelerine özel mesleki İngilizce dersleri vermeye başladık. ‘Bodrum Hotel Guide’ kitapçığı çıkarmayı amaçlıyoruz. Otellerimizin sosyal medyada ya da internet ortamında daha kolay bulunabilmesini sağlayacağız. Hedef kitlelere dijital ortamdan daha iyi ve verimli şekilde ulaşmaya çalışıyoruz. Sadece turizm öğrencileri için bir eğitim platformu kurmayı düşünüyoruz. Gençlere tecrübe olabilmesi için gönüllü olarak böyle bir platform kuracağız.

Yorum Yaz