We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Sezon beklenenden daha iyi

Sezon beklenenden daha iyi

Sezgin Özer Kilit Global Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Özer ile sezonu değerlendirerek 2023 yılı hakkında görüşlerini dinledik. 2022 yılı turizm sezonu için beklenenden daha iyi bir sezon geçirdiklerini belirten Özer, “artık eskisi gibi sezonları tahmin etmek kolay değil” dedi.
çok genç yaşta turizm sektörüne atılıp bu günlere kadar derin deneyimler elde etmiş bir isim.

Sezon değerlendirir misiniz?
Sezon Ukrayna-Rusya savaşıyla birlikte bir handikapla başladı. Ukrayna pazarı neredeyse yok oldu. Fakat, özellikle Rusya pazarı için 5 yıldızlı lüks otellerde keyifli bir sezon yaşanıyor. Uçak kapasitesinden dolayı tur operatörleri de aynı şekilde keyifli bir sezon geçiriyor. Bence turizm sektörünün bütün paydaşları mutlu. Ayrıca bu sezonunun Kasım sonuna kadar uzayabileceğini düşünüyorum ki bu da bizler için sevindirici bir durum. Bu açıdan beklentilerin tersine herkes için beklenenden daha iyi bir sezon devam ediyor. Sezonların gidişatını tahmin etmek gittikçe zorlaşıyor. En azından olumlu yönde bir gidişat var. Bu hepimiz için büyük kazanç.
Biz bu sezonda özellikle Rus pazarında Maldivler, Mısır, Dubai ve Türkiye alternatiflerimiz olduğu için çok mutluyuz. Türk Turizminde bu yılın yükselen yıldızının ise Bodrum olduğunu düşünüyorum.

GM Ege’de turu ile Ege destinasyonlarını da gezdik. Ege’yi genel olarak canlı buldum.
Evet, dediğiniz gibi Ege’deki canlılık fark ediliyor. İzmir’in uçak firmaları tarafından daha sık kullanılıyor olması orada ciddi bir fark yarattı. Bu noktada en etkili olan bir faktör de tabii ki Avrupa pazarının özellikle Almanya ve İngiltere’nin iki senelik aradan sonra çok ciddi bir kapasiteyle geri gelmesi.

Yorum Yaz