21.2 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

2022 Hedefi: En Üst Düzeyde Kalite  

Labranda Princess Genel Müdürü A.Gürel Esener ile turizm profesyonel hayatını, Ege ve Akdeniz turizminin farklılıklarını konuştuk. Esener “ MP Hotels Ailesi olarak, 2022 yılında en üst düzey kaliteli hizmeti hedeflediklerini dile getirdi.

 

Uzun yıllardır Ege Bölgesi’nde profesyonel yöneticilik yapmaktasınız? Turizm kariyerinizden bahseder misiniz?

1979 İzmir Selçuk Doğumluyum. ilk ve orta öğrenimimi Selçuk İlçesi’nde tamamladıktan sonra, önce Anadolu Üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri daha sonrada Uluslararası İlişkiler bölümlerini tamamladım. Evli ve bir erkek çocuk babasıyım. 1997 yılı itibari ile önce staj daha sonra ön büro ve rezervasyon personeli olarak başladığım otelcilik serüvenime İzmir ve Aydın kıyı şeridinin çok değerli 4 ve 5 yıldızlı otellerinde orta ve üst düzey yönetici olarak devam ettim. Önbüro ve Satış Pazarlama müdürü olarak görev yaptığım senelerde bir çok yurt dışı deneyimlerim ve çalışmalarım oldu. Özellikle Doğu ve Kuzey Avrupa ile Orta doğu bölgesinde aktif projelerde görev aldım. 2018 yılından bu yana Uluslararası Otel zinciri MP Hotels’in Türkiye İzmir Selçuk/Ephesus (Kuşadası) bölgesi oteli Labranda Ephesus Princess’te  Genel Müdürlük yapmaktayım.

Peki, Akdeniz ve Ege’deki Satış ve Pazarlama stratejilerindeki farklılıklar nelerdir?

Kuşadası, 1960 yılında Türkiye’deki turizm ve konaklama hareketinin öncüsü güzel bir tatil beldesidir. Kuşadası’nda; Kültür ve Turizm Bakanlığı Belgeli, 2 adet tatil köyü, 10 adet 5 yıldızlı, 24 adet 4 yıldızlı, 11 adet 3 yıldızlı konaklama tesisi bulunmaktadır. Belediye Belgeli tesislerde dikkate alındığında, ilçemizin toplam yatak kapasitesi 40.000 civarındadır. Turizm hareketi her ne kadar bölgemizde başlasada ilerleyen dönemde Akdeniz bölgesinin hızlı tesisleşmesi ve markalaşması ile kitle turizmi bu bölgelere doğru kaymıştır. Kuşadası bölgesi otelcileri olarak özellikle Batı Avrupa pazarındaki tecrübemiz ve kararlılığımız bu pastadan doğru pay almamızı sağlamaktadır. Bölgemiz aynı zamanda Balkanların individual seyahatleri için en yakın destinasyon olması bu pazarda da doğru misafir sayılarını yakalamamıza olanak sağlamaktadır. İlerleyen dönemde hedefimizin BDT pazarını da bölgeye çekecek doğru tesisleşme ve fiyat stratejisi olması gerektiğini düşünüyorum. Birlikte görüyoruz ki Türkiye için en yüksek misafir sayısını Almanya ve Rus misafirler oluşturmaktadır Bu bilinç ile bu pazarların Kuşadası ve Ege de daha yoğun talepler oluşturması için çalışmalarımızı yerel yönetimler ve özel teşebbüsler ile kararlılıkla devam ettireceğiz.

2022 yılı ve önümüzdeki dönem hedefleriniz nedir?

2022 yılı itibari ile yaşadığımız  Covid-19 kaynaklı buhran günlerinin yavaş yavaş etkisini kaybedeceğine olan inancım tam. Bu sene de görüyoruz ki, uluslararası arenada Türkiye misafirperverliği, hizmet kalitesi ve fiyat politikası ile rağbet görmekte ve görmeye devam edecek.Türk turizminin canlanacağını düşünerek tesislerimizin  hizmet kalitesini en üst seviyelere taşıma hedefindeyiz. MP Hotels Ailesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Önümüzdeki yıl itibari ile Labranda Ephesus Princess ailesi olarak, uzun bir sezon grafiği ile hem misafirlerimizin Türkiye turizmine olan bakışlarının hem de çalışanlarımızın sektöre olan güvenlerinin tekrar canlanacağı bir yıl olacağına inanıyor ve güveni

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER