We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Favori destinasyon Dubai ödeme kolaylıklarıyla tatilbudur’da

Favori destinasyon Dubai ödeme kolaylıklarıyla tatilbudur’da

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Yılın dört mevsimi hem balayı çiftlerinin hem de yerli-yabancı turistlerin favorisi olan Dubai, davetkar tavrı ile yine sezonun gözdesi. Lüks, şatafatlı yaşantıların adresi ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehri Dubai 499 euro’dan başlayan fiyatlarla yeni misafirlerini bekliyor. Türk Havayolları ve Anadolu Jet ortak uçuşlarıyla gerçekleşen seyahat; Türkçe rehberlik hizmeti, iptal güvence paketi ve 10 güne kadar iptal haklarıyla Tatilbudur.com’da gezginleri bekliyor.

TatilBudur ayrıcalıkları ile muhteşem bir Dubai seyahati için pasaport görüntüsünün resmini yollayarak 48 saat içinde, konsolosluğa gitmeden ve evrak hazırlamadan vize almak çok kolay. Vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaklaşık 4-5 saatlik bir yolculuk sonrası başlayan tur rüya gibi bir tatil vaad ediyor. Küçük bir balıkçı limanı olarak tarih sayfalarındaki yerini alan Dubai, insan yapımı palmiye adaları, konsept otelleri, geniş ölçekli alışveriş merkezleri ve sıcak havası ile her daim balayı çiftlerinin gözdesi. Kışın bile en az 23 derece sıcaklığa sahip olan Dubai her yıl 15 milyona yakın turisti misafir ediyor. Böylesine sıcak iklimi ve tüm davetkar görünümü ile Dubai turları Tatilbudur.com’da499 euro’dan başlayan fiyatlarla yeni misafirlerini bekliyor. Türkçe rehberlik, iptal güvence paketi ve 10 güne kadar iptal haklarıyla gezginlerin rotası alternatif ödeme seçenekleriyle çift kaşiflerin tercihi.
Dünyanın en yüksek binası olarak bilinen, 828 metre uzunluğunda, 161 katlı BurjKhalifa’da, çöl turizmi ve safari, deniz altı keşifleri, dalışlar, yunuslarla yüzmek gibi unutulmaz deneyimler yaşamak mümkün.

Yine dünya markalarının durağı alışveriş merkezlerinde ve ünlü caddelerinde farklı trendleri keşfetmek, buz pistinde paten yapmak, devasa su gösterilerini izlemenin yanı sıra Kasım ve Mayıs aylarında faaliyet gösteren Mucize Bahçesi ziyaret edilebilir. Mucize Bahçesi renklerin ve kokuların ahenk içinde buluştuğu adeta bir cennet temsili. Dünyanın en büyük çiçek bahçesi olarak da bilinen bu keyifli iklim ziyaretçilerini bekliyor.

Kendine has bir kültürü ve zengin bir mutfak kültürü olan Dubai; geleneksel tatlarıyla da yeni notaları keşfe davet ediyor. Özellikle geleneksel bir aile yemeği olarak bilinen “Al Harees” Türk mutfak kültüründeki “Keşkek”e olan benzerliği ile Türklerin damak tadına oldukça uygun. Bölgenin en popüler yemeği olan bu lezzet; buğday ve et ile hazırlanıyor. Dubai’den Türkiye’ye kendisine ya da çevresine hediye için tercih edenler bu yöresel lezzetlerin malzemelerini oradaki baharatçılar çarşısından tedarik edebilir. Bunun yanı sıra et çeşitlerinden Dubai’de en çok Deve eti tüketiliyor. Tur boyunca enerji ihtiyacı için oraya özgü notalarla hazırlanan künefeden tadabilirsiniz. Mutfak kültürünün bir diğer özel reçetesi shawarma; Arap ülkelerine özgü bir kebap türüdür. Şavurma olarak bildiğimiz bu tat Koyun, keçi, tavuk, hindi ya da sığır etinin pişirildikten sonra lavaş içine sarılmasıyla hazırlanır ve ziyaretçiler için doyurucu bir öğündür.

Yorum Yaz