We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel ‘Geleceğin Turizm Yöneticilerini Yetiştiriyor’ Belgeseli Çekildi

‘Geleceğin Turizm Yöneticilerini Yetiştiriyor’ Belgeseli Çekildi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Ramada Plaza By Wyndham Antalya ‘Geleceğin Turizm Yöneticilerini Yetiştiriyor’ Belgeseli çekildi.

Konaklama sektörünün tanınan profesyonellerin’den Erçin YALÇIN bünyelerinde oluşturduğu ‘Management Trainee’(Yönetici Adayı) Program kapsamında İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa SBMYO Turizm Otelcilik Bölümü işbirliğinde okul öğrencilerinden Tarkan Yalçın ve Barbaros Acay’a Nisan-Eylül ayları arasında eğitim verdiler,Bu eğitim turizm öğrencilerine örnek olsun,yol göstersin,ışık tutsun diye belgesel haline getirildi.

Proje,Müdür Prof.Dr. Hülya Aşkın Balcı,Bölüm Başkanı Doç.Dr.Serap Özdemir Güzel,Öğretim Görevlisi Fettah Turan ve Ramada Plaza By Wyndham Antalya Genel Müdürü Erçin Yalçın koordinasyonun’da gerçekleşti.Sektörde geleceğin yöneticilerini yetiştirme amaçlı bu eğitime katılan öğrenciler çalıştıkları süre boyunca Genel Müdür’ün belirlediği program dahilinde tüm departmanlarda aktif olarak çalıştılar,teorik ve pratik tüm süreçlerden geçtiler.

Bu programa dahil edilen öğrenci çalıştığı süre boyunca Ön Büro-Satış Pazarlama Departmanı-Kat Hizmetleri-Misafir İlişkileri-Mutfak-Yiyecek İçecek Departmanı-Cost-Muhasebe-İnsan Kaynakları-Animasyon-Teknik-Güvenlik vd.departmanlarda çalışarak eğitimlerini tamamladılar,’Ramada Plaza By Wyndham Antalya Akademi’ adı altında Sektöre genç-dinamik yöneticiler yetiştirmek çok önemli diyen Yalçın,tüm Otellerin bunu yapması gerektiğini gençlere sahip çıkılması ve yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

“Turizm, Türkiye’nin hem ekonomik gelişimi hem de dünyaya tanıtımı için en önemli sektörlerimizden biri. Sektörün sürdürülebilirliği için bizlerin nitelikli gençlere, onların da bizlerin rehberliğine ihtiyacı var.”İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa SBMYO Turizm Otelcilik Bölümü ve Otel olarak Bu eğitimin sürekliliği için çalışacağız devam edeceğiz.

Yönetmen Esin Çalım,Senorya Erçin Yalçın ve Kudi Arık,Kurgu Ercan Karasu,Işık ve Ses Musa Arık,Set koordinasyon Cengiz Örs

YouTube player

Yorum Yaz