We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Günay: “Otelciler iç pazar fiyatlarında vicdanlı olmalı”

Günay: “Otelciler iç pazar fiyatlarında vicdanlı olmalı”

Antalya Turizm Fuarı’nın önem verdiği konuların başında iç Pazar ve 2023 yer aldı. İç pazarın 2023’e dair ilk sözleri ATF İç Pazar panelinde konuşuldu. İç Pazar panelinin moderatörlüğünü GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral yaptı.

İlk konuşmacı olarak sözü alan SETUR Yurt İçi Türkiye Operasyon Müdürü Serhat Günay, iç pazar ve SETUR 2023 yılı iç pazar fiyatlandırmaları konusunda değindi. Günay; kurucumuzun mottosu “Ülkem varsa bende varım”. Burası olağanüstü bir ülke kendi kaynaklarıyla yani deniziyle, kumuyla ve güneşiyle inanılmaz bir coğrafya. Bu açıdan bizim de Türkiye’ye turizm ile katkı sunmamız gerekiyordu, Rahmetli Vehbi Koç 60. Yılındayız ve kesintisiz hizmet veriyoruz. İç pazarda Türkiye’nin 82 milyon olan nüfusun 8 milyonun çok çok üstünde turistik hareketin olabileceğini ve bizim gibi büyük yatırımcıların risk algılarını değiştirerek, teknolojiye yatırım yaparak, insan gücüne yatırım yaparak iç pazarın hak ettiği noktaya getirilmesi gerektiğini düşündük ve kendimize yol çizdik ve hedeflerimiz için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Otelcilerin iç pazar fiyat politikası hakkında ise Serhat Günay, “Açıkları kapatmak, boşlukları doldurmak üzere oluşan bir fiyatlandırma var. Ancak bizim iç pazar olarak hak ettiğimiz bu değil. Mevsiminde Antalya’ya, mevsiminde Ege’ye, mevsiminde Abant’a hiç birimizin sene de üç kere tatile gitme lüksü yok. Otellerin bu gerçeği göz önünde bulundurarak fiyatlama konusunda biraz daha vicdanlı davranmaları şart. Bu olmaz ise beklenin çok altında bir erken rezervasyon performansı göreceğiz. Bunlar bir turizmci mesajı değil bu ülke de yaşanan bir vatandaşın mesajı.” dedi.

Yorum Yaz