We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel KEMPINSKI HOTEL THE DOME BELEK: YENİLENEN TESİS VE YENİ HİZMETLERİN AÇILIŞI YAPILDI

KEMPINSKI HOTEL THE DOME BELEK: YENİLENEN TESİS VE YENİ HİZMETLERİN AÇILIŞI YAPILDI

Beste GÜÇER

Yenilenen tesis, yeniden tasarlanan konuk odaları ve süitlerin yanı sıra iki yepyeni restoranla birlikte hizmete açıldı. Türkiye’nin Akdeniz kıyısında yer alan Kempinski Hotel The Dome Belek, tüm tesis genelinde bir yenilenme gerçekleştirdi. Otel, 158 oda ve süitin tamamının kapsamlı bir şekilde yenilenmesinin ardından, yeni Selçuk restorantı ve tamamen yenilenmiş Lale Restoranın yanı sıra yeni ve özel bir lüks anlayışı sunan 31 Lagoon Suit ve 12 Lagoon Golf Suit’i de hizmete açıldı.

Türkiye’deki bir çok beş yıldızlı otel projesinin mimarı olarak bilinen ve aynı zamanda Kempinski Hotel The Dome Belek’in Selçuklu tarzındaki ana binasının da mimarı olan Mimar Kürşat Aybak, bu yeni binanın öne çıkan özelliklerini yaratmak için bir çalışma gerçekleştirdi. 90 metrekare büyüklüğündeki yeni Lagoon Suitler, konuklara ana binadan uzakta tamamen özel bir konaklama olanağı sağlayan lüks, konfor ve huzur sunuyor. Her bir odanın terasından lagun havuzuna doğrudan erişim, golf sahası manzarası ve yeşil ile uyumlu şık ahşap mimarisi ile süitlere otel lobisinden ahşap bir köprü üzerinden ulaşılıyor. Lagun Süitlerde yatak odası, oturma odası, makyaj ve giyinme odası, geniş bir banyo ve konukların keyifli bir ortamda doğanın tadını çıkarabilmeleri için şezlonglu özel bir teras bulunuyor. İç mimariyi üstlenen Tre Tasarım, golf ve eğlence amaçlı seyahat edenler, çiftler ya da aileler için dingin ve çağdaş bir ortam yaratmak üzere taş grisi, ahşap kahvesi ve turuncu gibi sıcak renk tonları tercih etti. Ana binadan uzakta ve villaların yakınında yer alan bu Lagun Süitler, konuklara yüksek düzeyde mahremiyet ve özel bir inziva hissi sağlayan geniş ve konforlu konaklama imkanı sunuyor.

Tesisin yeni restoranı Selcuk, sakin ve emsalsiz bir konumda dünya standartlarında bir mutfağa ve hizmete sahip. Selcun Restoranda gün, yerel kaynaklı ürünlerin ve malzemelerin sergilendiği şahane bir kahvaltı büfesiyle başlıyor. Taze pişmiş kruvasan ve diğer hamur işleri, otantik Bircher müslisi, taze sıkılmış meyve suları ve power shot’lardan Ege zeytinleri, Türk simidi, Türk peyniri, ev yapımı yoğurt ve taze pişmiş Türk gözlemelerinin yanı sıra Sağlıklı Türk Çorbaları gibi çeşitli yerel lezzetler sunuluyor. Öğle yemeğinde, Baş Aşçı Adnan ve ekibi, Pizza, Makarna, Biftek, Izgara ve günün taze deniz ürünleri dahil olmak üzere Geleneksel Türk, Avrupa spesiyallerinden oluşan canlı ve interaktif bir büfe ile konukları şaşırtmaya devam ediyor. Renkli açık yeşil ve bej ve altın renkleri, Selçuklu desenli turkuaz ve mavi cam dekor unsurları ile konuklar, ana havuza, plaja ve çocuk kulübüne kolay erişim ile otelin bahçelerine bakan bir tatil yaşıyor.

Bakır, altın, kırık beyaz ve bej renklerinin sıcak ve zarif bir atmosfer yarattığı LaleRestoran, açık ve kapalı oturma alanları ve canlı gece eğlenceleriyle akşam yemeği için ideal bir mekan olarak karşımıza çıkmakta. Çeşitli canlı bölümlerin yer aldığı temalı büfeler konukların şeflerle etkileşimini teşvik ederken, açık mutfak da şeflerin mutfak uzmanlıklarını sergilemelerine olanak tanıyor. Lale’de; yerel kaynaklı malzemeler, taze balık çeşitleri, dünyanın dört bir yanından lezzetler içeren etnik ve otantik mutfağın yanı sıra geniş şarap ve şampanya seçenekleri ve küçükler için özel bir çocuk köşesi bulunuyor. Ayrıca, Kempinski Hotel The Dome Belek’teki diğer tüm odalar ve süitler yenilendi.

“Belek’in turizm sektörü son 10 yılda muazzam bir büyüme gösterdi ve otelimiz lüks deneyimler arayan sofistike misafirlerin ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılıyor”

diyerek sözlerine başlayan Kempinski Hotel The Dome Belek Genel Müdürü Amit Sharma, “Dünya standartlarında olan, birisi PGA sertifikasına sahip olmak üzere 2 adet18 delikli golf sahasının hemen yanında, yenilenmiş odalarımızı ve restoranlarımızı tamamlayan Lagun Suitler ve Lagun Golf Suitler’in en yeni ilavesiyle ikonik tesisimizin genişletilmesinden ve tamamen yenilenmesinden son derece gurur duyuyoruz. Kişiselleştirilmiş yüksek hizmet seviyesi ve kendini işine adamış ekibimizin olağanüstü deneyimler sunma konusundaki kararlılığı sayesinde tesisimiz, konuklarımızın birinci sınıf misafirperverliğin tadını çıkarırken bölgenin zengin kültür ve geleneklerini keşfetmeleri ve bunlara kendilerini kaptırmaları için ideal bir yer olmaktadır. Yatırımcımız Akkanat Holding sayesinde, dünyanın dört bir yanından gelen değerli misafirlerimize bu kusursuz otel deneyimini sunabilmekteyiz.” diyerek sözlerini bitirdi.

Yorum Yaz