We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Rus otellerine ‘her şey dahil’ sistem geliyor

Rus otellerine ‘her şey dahil’ sistem geliyor

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Rus otellerine ‘her şey dahil’ standartlarının geleceğini açıkladı.

Rusya devlet turizm kurumu Rosturizm’in Başkanı Zarina Doguzova, Rusya’daki oteller için yakında “her şey dahil” sistemine yeni standartların geleceğini açıkladı.

Rus medyasına açıklamalarda bulunan Doguzova, “her şey dahil ve “ultra her şey dahil” sisteminin farklı kategorilerdeki oteller için bu yıl sonuna kadar onaylanacağını ve önümüzdeki sene bu uygulamaya geçileceğini söyledi.

TürkRus’ta yer alan habere göre, uygulamanın kriterleri hakkında bilgi veren yetkili, otellerde, en az biri 24 saat çalışan birkaç restoran olması, çocuk animatörlerinin, çocuk oyun odalarının ve kapalı havuzların bulunması zorunluluğunun, standartlardan bazıları olduğunu aktardı.

Turkom adlı şirketi sahibi Oleg Belotelov, Business FM’e yaptığı değerlendirmede, “her şey dahil” sistemi için henüz ülkede belli standartlar olmadığını belirterek, “Anapa’ya bağlı Gelincik’te bir otele denetime gittim. Kahvaltıda tek bir tür peynir, salam ve suyla karıştırılan meyve suları vardı. Müşteriler akşam ve öğle yemeği için de aynı durumun geçerli olmasından, ‘her şey dahil’e rağmen, yemek için dışarıya gitmek zorunda kalmalarından şikayet ediyorlardı. Böyle olmamalı. Doguzova işte bunun için ‘her şey dahil’ standartları olmasını teklif ediyor” diye konuştu.

Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Anapa’da bu sene “her şey dahil” ve “ultra her şey dahil” sistemine geçen otel sayısının rekor kırarak 50’yi aştığını açıklamıştı.

Yorum Yaz