We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel Kempinski Hotels’e ‘Ayrıcalıklı İşyeri’ Ödülü

Kempinski Hotels’e ‘Ayrıcalıklı İşyeri’ Ödülü

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Avrupa’nın en köklü uluslararası lüks otel grubu olan Kempinski Hotels, dünyanın en bağlı işyeri kültürlerini değerlendiren ‘2023 Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülünü’ (GEWA-Gallup Exceptional Workplace Award) almaya hak kazandı. 2022 yılında da ödülün sahibi olan Kempinski Hotels, çalışanı odağına alması yönündeki istikrarlı tutumu ile bu sene de ödüle layık görüldü.

Gallup, çalışan bağlılığını gerçek öncelikleri haline getiren ve bunu kültürlerinin özüne yansıtan şirketleri belirlemek ve kutlamak amacıyla 2007 yılında oluşturuldu. Ödül, bağlılığı iş stratejilerinin mihenk taşı haline getirerek bunu performansına da başarıyla yansıtan kuruluşları onurlandırıyor.

Kempinski Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bernold Schroeder ile Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Başkanı Melissa Salibi yaptıkları açıklamada “Bu değerli ödülü, özellikle iki yıl üst üste kazanmak kolay değil. Gallup verileri, dünya genelinde çalışanların yalnızca %21’nin çalıştıkları iş yerine bağlı olmasına karşın, Ayrıcalıklı İşyeri Ödülü’nü kazanan şirketlerin bağlılık düzeyinin %72’ye ulaştığını gösteriyor. Bu özel işveren kategorisinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülünü kazananlar, sürekli olarak hem çalışanlarını hem de müşterilerini ve onların değerlerini karar verme sürecinin merkezine yerleştirir. Bu takdiri almak, yalnızca yüksek bir katılım puanına sahip olmakla ilgili değil, aynı zamanda çalışanlarımızın deneyimi ve refahı etrafında gelişen bir kültürü samimi bir anlayışla yaratmak ve sürdürmekle ilgilidir. Kempinski, yeterlilik kriterlerine uyarak bu olağanüstü takdiri 2023’te bir kez daha elde etmeyi başardı. ‘Tercih Edilen İşveren Markası’ olma sözümüzü destekler nitelikteki bu ödül dünya genelindeki her bir çalışanımızın yorulmak bilmeyen çabalarının ve sarsılmaz bağlılığının bir kanıtıdır’ dediler.

Kempinski Hotels grubunun Bodrum’daki temsilcisi olan “Kempinski Hotel Barbaros Bay” de çalışan ve misafir odaklı yaklaşımları ile gündeme geliyor. İnsan kaynağına her zaman öncelik veren, yatırım yapan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, çalışanlarına yönelik uygulamaları ve ödüllendirme sistemleri ile fark yaratıyor. Otelin en dikkat çeken uygulamalarından biri olan otel gelirlerinin %10’unun çalışanlara eşit olarak dağıtılması yenilikçi ve dikkat çeken uygulamalar arasında yer alıyor.

Ege Denizi’nin benzersiz mavisiyle, bereketli yeşilinin buluştuğu, dünyanın en güzel koylarından Gökova Körfezi’nin girişinde yer alan “Kempinski Hotel Barbaros Bay”, Gallup tarafından verilen bu ödülün mutluluğunu yaşayan yetenekli ekibi ile yeni sezonda misafirlerine çok özel deneyimler sunmaya hazır.

Yorum Yaz