We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Aktüel “Yakında İngiliz ve Alman Misafirleri de Ağırlayacağız”

“Yakında İngiliz ve Alman Misafirleri de Ağırlayacağız”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Antalya’nın Demre İlçesinde yer alan bölgenin tek beş yıldızlı oteli olan Andriake Beach Club Hotel sezondan memnun. Andriake Beach Club Hotel Genel Müdürü Hacı Ömer Özkul yaptığı açıklamasında, Demre’nin tarihi ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğunu söyledi ve herkesi Demre’ye Andriake Beach Club’a beklediklerini ifade etti.

Demre’nin tek beş yıldızlı oteli

Genel Müdür Hacı Ömer Özkul, “Andriake Beach Club Hotel olarak Demre’nin tek beş yıldızlı oteliyiz. Burası adeta el değmemiş bir ortam. Herkesin gelmesi, görmesi gereken bir ortam. Özellikle tarihsel yapısı, Noel Baba mutlaka görülmesi gerekiyor. Bu arada gelen misafirlerimizi biz de konuk ediyoruz. Çok güzel bir kumsala ve denize sahibiz. Aynı zamanda burada otelimizde dünyaca ünlü oyuncu Süpermen Filmleri ile de tanıdığımız Henry Cavill ve ekibini konuk ettik. Burada 2.Dünya savaşı ile ilgili bir film çektiler ve ekibi ile birlikte otelimizde kaldılar ve buradan çok mutlu ayrıldılar” dedi.

Yakında Alman ve İngiliz misafirlerimizi de ağırlamaya başlayacağız

Hacı Ömer Özkul, Demre’nin Dalaman ve Antalya Havalimanlarının ortasında kaldığını ancak bunun bir handikap olmadığını da vurgulayarak, “Her iki havaalanı arasında yer alıyoruz. Ama insanlar buraya gelince farklı bir huzur buluyorlar. Onlar burada huzur bulduktan sonra da uzunca solukta bir tatil yapıyorlar. Bir haftalık gelen konuğun tatilini bir ile üç gün arasında uzattığını da görüyoruz. Burada Türk konuklarımız başta olmak üzere, Rus, Ukrayna, Polonya’lı misafirlerimiz var. Ayrıca İngiliz ve Alman misafirlerimizi de yakında burada göreceğiz. Görülmesi ve yaşanılması gereken huzur dolu bir oteliz. Tekrar gelen misafir sayımız da bu oranda artıyor” dedi.

Bizim sezonumuz iyi geçiyor

Sezonun da iyi geçtiğini de belirten Hacı Ömer Özkul, “Sezon çok şükür çok iyi. Antalya’dan aldığımız haberler sezonun pek iyi gitmediği yönünde ama, biz otel olarak çok şükür iyiyiz” diye konuştu.

Tarihin merkezi ‘DEMRE’

Demre ilçesi, dünyaca ünlü arkeolojik eserleri, muhteşem iklimi ve harika kumsal plajları ile ünlü bir yer. Bu bölge tarihçiler tarafından “Aziz Nikolas (Noel Baba)’ın Memleketi” olarak anılıyor. Dünyaca ünlü Noel Baba tüm hayatını bu bölgede yaşamış ve burada yer alan kendi ismi ile anılan Kilisenin de rahipliğini yapmıştır. Demre’nin merkezinde bulunan ve Noel Baba’nın mezarının da içerisinde yer aldığı Kilise, günümüzde Müze olarak ziyarete açıktır.

Her sene yüzbinlerce turist ve özellikle Hristiyanlığın Ortodoks mezhebi mensupları Haç ibadeti gayesiyle Noel Baba müzesini ziyaret etmektedir. Esasında bir tarım beldesi olarak tanınan Demre, kristal berraklıkta turkuaz renkli denizi, tertemiz kumsal plajları ve enfes doğal güzelliklerinin yanında, Likya Dağ Mezarları, Roma Amfi Tiyatrosu, Kekova Batık Şehri, Andriake Limanı ve Müzesi gibi birçok antik eseri de barındırmaktadır. Her yıl binlerce turist Demre’yi ve bu bölgeleri ziyaret etmektedir.

Yorum Yaz