24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Kiev Belediyesi Turizm Yetkililerinden oluşan heyet, bugün Türkiye Seyahat Acentaları Birliği genel merkezini ziyaret etti. Ziyaretin Ardından basın açıklaması yapan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bilir, “Bu yıl Ukrayna’dan Türkiye’ye 1 buçuk milyon ziyaretçi gelmesini ön görüyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE’DEN UKRAYNA’YA GİDEN ZİYARETÇİ ORTALAMA 800 DOLAR OLARAK HARCIYOR”

Son zamanlarda iki ülke arasında bu çalışmalar arttığı söyleyen TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bilir, “Ukrayna Kiev şehri Belediyesi yetkilileri ve Kiev’de bulunan turizm otoriteleri ile bir araya geldik. 2019 yılında Ukrayna’dan ülkemize 1 buçuk milyon ziyaretçi geldi. 2020 yılında pandemi nedeniyle bu sayı 1 milyon oldu. Bu yıl için ise 2020 yılının ilk beş ayına göre değerlendirdiğimizde yüzde 80’lik bir artış söz konusu. Pandemi vakalarının ortadan kalkmasıyla birlikte bu yıl 1 buçuk milyon ziyaretçinin ülkemize geleceğini ön görüyoruz. Son yıllardaki verilere göre Ukraynalı vatandaşların yüzde 90’ının Akdeniz Bölgesi’ni tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ülkemizden Ukrayna’ya giden ziyaretçiler ortalama harcaması ise 800 dolar olarak belirlendi” dedi.

“UKRAYNA’DAN DİREKT UÇUŞLARI ÇEŞİTLİ İLLERİMİZDE DE ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

Ukraynalı vatandaşların bu sene Kapadokya bölgesine ilgisinin arttığını söyleyen Bilir, “Ukraynalı vatandaşların Kapadokya bölgesinin tercih etmesinin nedeni Ukrayna’dan Kapadokya’ya artık direkt uçuşların olması. Bu direkt uçuşları çeşitli illerimizde artırmayı amaçlıyoruz. Ege Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Urfa ve Mardin bu bölgelerde direkt uçuşlar çok önemli. Aslında bizler Ukrayna’dan gelecek olan vatandaşların sadece yaz aylarında değil 12 ay boyunca Türkiye’ye gelmesini sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER