We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel 200 milyon euroluk yatırım Cullinan Belek Haziran ayında açılıyor

200 milyon euroluk yatırım Cullinan Belek Haziran ayında açılıyor

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Antalya’nın elması Cullinan Belek Haziran’da açılıyor

Cullinan Belek turizme yeni soluk katacak

Pandemiye rağmen yatırımlarını aralıksız sürdüren Aygün Şirketler Grubu, Cullinan Belek’i 200 milyon euroluk yatırımla hizmete açmaya hazırlanıyor. 170.000 m2 alan üzerinde konumlanan otelin, 10’u villa olmak üzere 600 odası bulunuyor. Türkiye’ye ve sektöre her zaman inandıklarının altını çizen Aygün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “Pandemiye rağmen böyle bir yatırımı hayata geçiriyor olmaktan gurur duyuyoruz. 200 milyon euro yatırımla açtığımız otelimizde 2 bin kişilik istihdamla ekonomimize katkı sunarken ülke turizmine de yeni bir soluk kazandıracağız” dedi.

Türk turizm sektörünün liderleri arasında yer alan Aygün Şirketler Grubu, pandemiye rağmen yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Bugüne kadar İstanbul, Antalya, Bodrum ve Berlin’de olmak üzere toplam 13 otelle hizmet veren grup, yeni yatırımı Cullinan Belek’i sektöre kazandırdı. Şirketin 200 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği yeni proje, haziran ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Exclusive segmentte konumlanan ve lüks tanımına yeni bir anlam kazandıracak olan Cullinan Belek, 170.000 m2 alan üzerinde, doğayla barışık ekolojik bir mimariyle tasarlandı. 10’u villa olmak üzere 600 odaya sahip olan otelde, superior, swim up, lagoon, aile odaları doğayla iç içe bir tatil fırsatı sunuyor. Bir tarafı deniz bir tarafı nehir olan otelde 36 delikli golf sahasından, 600 metrelik özel plaja, ala carte restoranlardan lisanslı çocuk show alanlarına, 8 bin metrekarelik ferah bir alana yayılan spadan eğlence alanlarına kadar bir tatilde aranılandan daha fazlası tatilcileri karşılıyor. 12 ay boyunca misafirlerini ağırlayacak olan otel, yoğun rezervasyon talebi alıyor.

170 .000 m2 alan

Uzun yıllardır Türk turizm sektörüne hizmet verdiklerine dikkat çeken Aygün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “Sektörümüz tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle çok zorlu bir süreçten geçti. Bu dönemde tüm sınırlar kapandı, işletmeler durdu. Tüm ülkeler çok zorlu bir sınav verdi. Ancak biz yaşanan tüm zorlu süreçlere rağmen yatırımlarımızı durdurmadık. Hem ülkemize hem de sektöre olan inancımızı koruduk. Grubumuzun en özel projelerinden biri olan Cullinan Belek’i 200 milyon euro’luk yatırımla hayata geçirdik. Bugün bu yatırımımızı hizmete açıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. Otelin 170.000 m2 arazi üzerinde konumlandığını aktaran Aygün, 10’unun villalardan oluşmak üzere toplam 600 odasının bulunduğunu kaydetti. Aygün Şirketler Grubu olarak İstanbul, Antalya, Bodrum ve Berlin’’de toplam 13 otellerinin bulunduğunu anlatan Aygün, “4.801 oda ve 10.188 yatak kapasitesiyle hizmet veriyoruz. Yeni yatırımla birlikte yatak kapasitemiz 11.388 ’e çıkacak” ifadelerini kullandı.

2 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM  

Cullinan Belek’in lüks segmentte konumlandırıldığına dikkat çeken Mehmet Aygün, “Artık turizmde yeni bir dönem başladı. Misafirlerimiz kişiselleştirilmiş tatil denemeyi istiyor. Biz de buradan yola çıkarak çok özel bir konsept geliştirdik. En iyi servis, en iyi tatil, en güzel anılar gibi misafirlerimize unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Otelin inşaatı boyunca toplam 7 bin kişinin istihdam edildiğini anlatan Aygün, “Kaliteli hizmeti ancak kaliteli insan kaynağı ile sağlarsınız. Buradan yola çıkarak otelimizde toplam 2 bin kişiyi istihdam ediyoruz.

REZERVASYONLAR ŞİMDİDEN YÜZDE 80 

Otelde bir tarafı deniz bir tarafı nehir olan otelde 36 delikli golf sahasının bulunduğunu aktaran Mehmet Aygün, “Golf turizminin önemli bir avantajı yıl boyu yapılabiliyor olması. Kasım-mart ayları arasında golf misafirleri ile farklı segmente yöneliyoruz. Tüm yıl boyunca açık olacak olan otelimizde Antalya’ya 12 ay boyunca misafir çekmeyi planlıyoruz” dedi. Cullinan Links Golf Club’ın dünyanın en önde gelen golf sahası tasarım firması olan European Golf Design tarafından 36 çukur olarak dizayn edildiğini anlatan Aygün, “Yeni sahamız şimdiden golf severlerin odağına girmiş durumda. Otelimiz açılmadan rezervasyon talepleri oluştu. Yeni açılıyor olmamıza rağmen yaz sezonu için şimdiden yüzde 80 rezervasyon talebi geldi” şeklinde konuştu.

6 ala carte restoran  

Cullinan Belek gastronomi ekibi, Türk ve dünya mutfaklarının özenle seçilmiş lezzetlerini bir araya getirerek misafirlerine eşsiz bir gastronomi deneyimi de sunacak. Otelin dört adet farklı dizayn edilmiş oturma alanı ile genel açık büfe restoranında her damak tadına göre bir lezzete ulaşmak mümkünken dileyenler için İtalyan mutfağından Uzak Doğu mutfağına farklı seçenekler hazırlayan 6 adet ala carte restoranı da hizmet verecek. Her biri farklı konsepte sahip şık detaylar ile dekore edilmiş barları ve pastanesinde de kusursuz kokteyller, premium koleksiyonundan çok cazip içkiler ve lezzetler misafirleri bekliyor olacak.

Üst düzey gusto  

Otel hem gündüz hem de gece eğlenceleriyle misafirlerine unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefliyor. Gündüz dinamik su macerası ile Aquapark tatilin en heyecanlı aktiviteleri olurken Cullinan Belek’te geceler ise üst düzey gustoya hitap eden eğlence anlayışıyla her noktada farklı bir müzik, show ve partilerle renklenecek.

600 metre uzunluğunda plaj  

Suyla gelen sınırsız bir eğlence vadeden otelde havuzlar Akdeniz’in yeşil ve mavilikleri ile kusursuzca bütünleşip, adeta denize bakan bir balkon şeklinde tasarlanmış. Suyun büyüsüne kapılacağınız ana havuz, çocuk havuzu kapalı havuz, kapalı çocuk havuzu, aquapark havuzu, aktivite havuzunun yanı sıra lagoon golf, lagoon beach, sahil L havuzu, swim up, lobi kat swim up, golf club olmak üzere farklı zevklere hitap eden havuzlar eğlenceli bir yüzme keyfi sunacak. Ayrıca 600 metre uzunluğunda, yeşilin içinde kristal mavi sular ile sarmalanan bir plaja sahip otel, şık tasarımlı güneşlenme alanları ve iskelesiyle de dikkat çekecek.

Dünyaca Ünlü Lisanslı çocuk showları

Otelin çocuk kulübü gece yarısı ikiye kadar hizmet verecek. Çocukların ilgisini çekecek cıvıl cıvıl bir dekorasyonun hakim olduğu çocuk kulübünde uzman ve eğitimli bir ekip farklı yaş gruplarına yönelik oyun ve aktiviteler ile hizmet verecek. Lisanslı çocuk show aktiviteleri, dünyaca lider oyun ve oyuncak üreticisi HasBro güvencesiyle çok sevilen geniş kapsamlı Transformers ve Snoopy etkinlik ve çocuk showları, özel uyku odaları, kum havuzu çocuk kulübünün öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Çocuklara doğayı sevdirmeyi amaçlayan Hüseyin Çağlar İnce ile “Doğadabuan” isimli doğa gözlemi ve atölyeleri ise otelin farklılaşan hizmetleri arasında.

8 bin metrekarelik SPA 

Otelin 8000 metrekarelik ferah bir alana yayılan Spa’sı  dünya standartlarında hizmet kalitesi ile misafirlerini ağırlayacak. Yeşil ve mavinin huzur veren birlikteliği ile dekore edilmiş, renk, doku ve ışık kavramlarının görsel algıyı etkileyen tasarım ögeleriyle zenginleşen büyüleyici bir spa konforu yaşatacak. Bir yandan son derece gelişmiş teknolojinin kullanıldığı fitness ekipmanları, bir yandan doğanın içinde yemyeşil yürüyüş parkurları ile farklı zevklere hitap eden spor olanakları sunacak. Hatta dileyen misafirler odalarında kendi özel ortamlarında spor yapabilecek. Koşu bandı, bisiklet ve içerisinde fonksiyonel spor aletlerinin olduğu bir spor çantası ile kişiye özel olarak misafirin kendi odasında bir spor alanı yaratılabilecek.

Yorum Yaz