We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel 2030 FIFA Dünya Kupası ev sahipleri belli oldu

2030 FIFA Dünya Kupası ev sahipleri belli oldu

FIFA, 2030 Dünya Kupası finallerine Fas, İspanya ve Portekiz’in ev sahipliği yapacağını açıkladı. Turnuvanın 100’üncü yılı olması sebebiyle Uruguay, Arjantin ve Paraguay’da da birer maç oynanacağı belirtildi.

FIFA Konseyi’nin bugün düzenlenen toplantısında 2030 Dünya Kupası finalleriyle ilgili birçok önemli karar alındığı açıklandı. 2030 Dünya Kupası’nın 6 farklı ülkede ve 3 farklı kıtada gerçekleşeceğini açıklayan FIFA, turnuvaya Fas, İspanya ve Portekiz’in ev sahipliği yapacağını duyurdu. Turnuvanın 100’üncü yılı olması sebebiyle Uruguay, Arjantin ve Paraguay’da birer maç oynanacağı da ifade edildi. Öte yandan organizasyona ev sahipliği yapacak 6 ülke, eleme maçları oynamadan Dünya Kupası’na direkt olarak katılacak.

2022’DE KATAR’A EKONOMİK VE KÜLTÜREL ALANDA ÖNEMLİ KAZANIMLAR SAĞLADI

2022 yılında Katar’ın, 12 yıl boyunca tüm kaynaklarını seferber ederek hazırlandığı 2022 FIFA Dünya Kupası sportif etkinliğin yanı sıra ekonomik ve kültürel kazanımlar da sağladı. Dünyanın en büyük futbol organizasyonuna ev sahipliği yapan Katar, Arap kültürünü tüm dünyaya tanıtmış oldu.

Katar resmi ajansı QNA’nın verilerine göre, 2022 Dünya Kupası, ekonomik açıdan tarihindeki en büyük mali getiriyi elde etti. FIFA’nın geliri Rusya’da düzenlenen bir önceki turnuvaya kıyasla rekor kırarak 7,5 milyar dolara yükseldi.

Yorum Yaz